Kto w tym roku stanie się kulturalnym ambasadorem Pomorza Zachodniego?

Na Pomorzu Zachodnim mamy wielu wspaniałych i zdolnych artystów. Którzy z nich w tym roku za swoje wybitne osiągnięcia otrzymają nagrody „Pro Arte”? Trwa XI edycja nagród kulturalnych Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. Wnioski można składać do 16 maja br.

Nagrody „Pro Arte” przyznawane są w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury w województwie zachodniopomorskim. To wyróżnienia za całokształt działalności lub osiągnięcia o istotnym znaczeniu dla regionu.

– Co roku w sposób szczególny dziękujemy ludziom, którzy tak wiele zrobili dla naszej zachodniopomorskiej społeczności, żeby była lepsza, piękniejsza i wrażliwsza. Za każdym razem uświadamiamy sobie jak wspaniałe gwiazdy nad nami świecą. Piękne w tej nagrodzie jest to, że honorujemy osoby z różnych kategorii, bo sztuki nie da się objąć ramami. To ludzie dźwięku, obrazu i słowa z różnych części naszego województwa – mówił marszałek Olgierd Geblewicz.

Nominacje mogą zgłaszać instytucje kultury, szkoły artystyczne, związki, fundacje i stowarzyszenia działające w sferze kultury, organy administracji rządowej i jednostki samorządu terytorialnego oraz przedstawiciele środowisk twórczych.

Łączna pula nagród to 60 tys. zł. Środki te zostaną podzielone maksymalnie między 4 laureatów.

Wszystkie niezbędne informacje, w tym szczegółowy regulamin konkursu i wniosek zgłoszeniowy w linku: https://bit.ly/3JacQG0

Laureatami dziesiątej edycji w 2021 roku byli: tancerka, śpiewaczka, aktorka Irena Brodzińska; artystka wizualna i dokumentalistka Małgorzata Goliszewska; artysta, rzeźbiarz Edward Szatkowski; malarz, grafik, scenograf i autor tekstów poetyckich prof. Andrzej Tomczak.

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego
Biuro Prasowe

To top