09-01-2019 » Powiat i region, Wolin

Spotkanie wigilijne w PSP w Koniewie

Okres przedświąteczny to czas oczekiwania, refleksji i serdecznych spotkań. Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest wystawianie inscenizacji zwanych jasełkami. Tak jak co roku uczniowie naszej szkoły przybliżyli tajemnicę Bożego Narodzenia przygotowując nastrojowe przedstawienie, które zaprezentowali 21 grudnia.

Urokliwą inscenizację obejrzeli zaproszeni goście i cała społeczność szkolna. Brzmienie kolęd i przepiękna scenografia sprawiły, że świąteczna atmosfera udzieliła się wszystkim obecnym na uroczystości. Po przedstawieniu jasełkowym uczniowie z każdej klasy zaprezentowali się w wybranej kolędzie lub pastorałce.

Wiele radości wzbudził występ przedszkolaków, gdyż najmłodsi zaśpiewali wspólnie ze swoimi mamami. Przedstawienie jasełkowe zostało ciepło przyjęte przez zgromadzonych i nagrodzone brawami.

Pani dyrektor Jolanta Żurawska złożyła wszystkim świąteczne życzenia, a ksiądz dziekan Leszek Konieczny odmówił modlitwę i rozpoczął dzielenie się opłatkiem. Po życzeniach ponad sto osób zasiadło do wspólnego wigilijnego stołu, na którym nie zabrakło wigilijnych potraw.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania tak pięknej uroczystości.

PSP Koniewo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *