15-05-2019 » Powiat i region, Sport, Wolin

Finał Mistrzostw Regionu „B” w Piłce Nożnej Dziewcząt i wielki sukces młodych piłkarek z Kołczewa zakończony awansem do półfinału!

W środę 14 maja br. na Stadionie Miejskim w Kamieniu Pomorskim w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2018/2019 odbyły się Mistrzostwa Regionu B w Piłce Nożnej Dziewcząt.

W turnieju udział wzięły cztery zespoły: Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Dębicach, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Henryka Sucharskiego w Gościnie, Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Marynarki Wojennej RP w Świnoujściu oraz placówka reprezentująca nasz powiat, którą była Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Kołczewie.

Po rozegraniu sześciu emocjonujących spotkań najlepszą ekipą okazał się zespół ze Świnoujścia, zaś na drugim miejscu uplasował się zespół z Kołczewa. I właśnie te zespoły uzyskały awans do półfinału naszego województwa.

Dla ekipy z Kołczewa to niewątpliwie ogromny sukces, która przed turniejem wcale nie była faworytem. A jednak dziewczętom udało się pokonać dwa zespoły.

W bezpośrednim spotkaniu zwycięskich zespołów turnieju, nieznacznie, bo 3:2 zwyciężyły dziewczęta ze Świnoujścia. Ten wynik przesądził o końcowej kolejności tych zespołów.

Jeszcze nie odbyły się wszystkie finały Region „B” w naszym województwie, stąd termin półfinału podany zostanie nieco później. Wiadomo nam, że Kamień Pomorski stara się, by ten właśnie turniej odbył się w stolicy powiatu kamieńskiego.

Wyniki wtorkowych spotkań:

  • Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Henryka Sucharskiego w Gościnie – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Kołczewie 0:2 (0:2),
  • Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Dębicach – Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Marynarki Wojennej RP w Świnoujściu 2:1 ( 1:1),
  • Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Marynarki Wojennej RP w Świnoujściu – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Kołczewie 3:2 (3:2),
  • Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Henryka Sucharskiego w Gościnie – Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Dębicach 3:0 (2:0),
  • Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Dębicach – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Kołczewie 0:3 (0:1),
  • Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Marynarki Wojennej RP w Świnoujściu – Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Henryka Sucharskiego w Gościnie 5:1 (1:1).

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Marynarki Wojennej RP w Świnoujściu (awans),

II miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Kołczewie (awans),

III miejsce – Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Henryka Sucharskiego w Gościnie,

IV miejsce – Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Dębicach.

Zespoły otrzymały z rąk Marka Szymańskiego – Powiatowego Koordynatora Imprez Sportowych w Kamieniu Pomorskim, pamiątkowe dyplomy oraz puchary, które ufundowało Starostwo Powiatowe w Kamieniu Pomorskim.
Na podst. info. wł. Miwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *