Koncert charytatywny na odbudowę domu Rodziny Państwa Radowskich z Ognicy

5 lutego 2022 w gościnnych wnętrzach Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach odbyła się impreza charytatywna oraz zbiórka publiczna na rzecz odbudowy domu Państwa Radowskich z Ognicy, którzy w wyniku pożaru stracili dach nad głową i cały dobytek. Impreza powstała z inicjatywy Sebastiana Lebiedzińskiego, ale w organizację włączyła się cała społeczność Ognicy, Świnoujścia, Przytoru, Łunowa, Międzyzdrojów, […]

Czytaj dalej »

Który powiat w tym roku stanie się Portem Kultury Pomorza Zachodniego?

Rusza druga edycja marszałkowskiego konkursu, w którym zachodniopomorskie powiaty mają szanse otrzymać finansowe wsparcie na realizację imprez kulturalnych w 2022 r. Oferty można składać do 28 lutego 2022 r.

Czytaj dalej »

Platany dla Świnoujścia Pomorze Zachodnie – Zielony Region

To już finał tegorocznej akcji sadzenia drzew w 15 gminach Województwa Zachodniopomorskiego. W środę o godz. 13.30 marszałek Olgierd Geblewicz i prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz posadzą platany na terenie przedszkola „Tęcza” przy ul. Bydgoskiej 15 w Świnoujściu. Na przedszkolaków i ich rodziców czekają również przedświąteczne niespodzianki.

Czytaj dalej »

O turystyce i innych obszarach gospodarki wobec kryzysu pandemii

W środę w Świnoujściu rozpocznie się Baltic Business Forum. Tegoroczne spotkanie przedstawicieli biznesu i polityki poświęcone będzie sytuacji gospodarczej w Europie Środkowo-Wschodniej w czasie pandemii SARS-CoV-2. Głównymi tematami są turystyka i transport, odbudowa branż po koronakryzysie, wyzwania rozwojowe województwa zachodniopomorskiego i działających tu przedsiębiorców.

Czytaj dalej »

Łączą siły na straży rzetelnych informacji

QUPI Inc. oraz JCI rozpoczynają wspólny projekt, którego celem jest przekazywanie jedynie zweryfikowanych informacji o koronawirusie. Jak mówią przedstawiciele obu organizacji, obecnie w nawale rozmaitych komunikatów trudno się zorientować, co jest prawdą, a co kłamstwem. To może prowadzić do błędów, które będą kosztowały zdrowie i życie. https://www.facebook.com/JCIPolandAlerts/videos/3020456718006300/ Z jednej strony słyszymy, że noszenie maseczek nie […]

Czytaj dalej »

Uwaga mieszkanki Gminy Kamień Pomorski i Świerzno – Czy urodziłaś się w latach 1951-1970? Zbadaj się i zyskaj spokój! Zachęć do badania bliskie osoby w podobnym wieku.

Wraz z nastaniem 2020 roku LUX MED kontynuuje akcję bezpłatnych badań mammograficznych dla Pań w wieku 50-69 lat. Badania wykonywane są w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanego przez NFZ i nie wymagają skierowania lekarskiego.

Czytaj dalej »
To top