reklamuj-sie-2

Świnoujście

Łączą siły na straży rzetelnych informacji

QUPI Inc. oraz JCI rozpoczynają wspólny projekt, którego celem jest przekazywanie jedynie zweryfikowanych informacji o koronawirusie. Jak mówią przedstawiciele obu organizacji, obecnie w nawale rozmaitych komunikatów trudno się zorientować, co jest prawdą, a co kłamstwem. To może prowadzić do błędów, które będą kosztowały zdrowie i życie.

https://www.facebook.com/JCIPolandAlerts/videos/3020456718006300/

Z jednej strony słyszymy, że noszenie maseczek nie pomaga, a kilka dni później nakładany jest nakaz ich noszenia. Sytuacji, kiedy eksperci sami sobie zaprzeczają, podając sprzeczne komunikaty, jest coraz więcej. Kilka dni temu dwie znane w świecie organizacje, QUPI Inc. oraz JCI rozpoczęły w Polsce wspólny projekt, którego celem jest rzetelne informowanie o epidemii w Polsce i na świecie.
– Połączyliśmy siły, by pomóc w zbieraniu rzetelnych informacji w świecie zagrożonym przez koronawirusa – mówi Damian Ratajczak, prezes QUPI Inc. – W naszej ocenie, to właśnie staranność przygotowywania informacji jest kluczem do pokonania zagrożenia. Chcemy informować i rozwiewać wątpliwości, które powstają w skutek rozprzestrzeniania się fake newsów – komentuje.
Założyciel QUPI Inc., Jason T. Madicus podkreśla, że zainicjowany projekt nabiera teraz wyjątkowego znaczenia:
– Założyliśmy QUPI Inc., by przeciwdziałać sytuacjom związanym z brakiem odpowiedniej pomocy medycznej oraz brakiem lekarzy w miejscach, gdzie są oni najbardziej potrzebni – mówi. – Już kilka lat temu postanowiliśmy wdrożyć projekt, którego celem jest kształcenie lekarzy przyszłości. Teraz nasza misja nabrała jeszcze większego znaczenia – dodaje.
W podobnym tonie wypowiada się Joanna Mamczur, Prezydent Krajowy JCI, organizacji non profit, która działa od ponad 100 lat w ponad 120 krajach świata.
– Stworzyliśmy na Facebooku kanał JCI Poland Alerts, publikujemy tu aktualne informacje o sytuacji w Polsce i na świecie – tłumaczy.
W projekt zaangażowali się znani aktorzy, między innymi Alexander Nabiulin z Rosji, Paweł Sakowski i Ilona Janyst z Polski, Daniem Mavrov z Czech, czy Otto Sinclair z Panamy. Wszyscy przed wybuchem epidemii pracowali na planie serialu szpiegowsko-medycznego „No Second Chances”.

 

 

 

 

 

 

 

 

This email was sent to echo@echokamienia.pl
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferenc

Uwaga mieszkanki Gminy Kamień Pomorski i Świerzno – Czy urodziłaś się w latach 1951-1970? Zbadaj się i zyskaj spokój! Zachęć do badania bliskie osoby w podobnym wieku.

Wraz z nastaniem 2020 roku LUX MED kontynuuje akcję bezpłatnych badań mammograficznych dla Pań w wieku 50-69 lat. Badania wykonywane są w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanego przez NFZ i nie wymagają skierowania lekarskiego. Więcej »

Dziwnowski lipiec z Dniem Greckim (21.07.) w tle.

21 lipca w Dziwnowie odbędzie się Dzień Grecki z oficjalnymi uroczystościami oraz muzycznymi atrakcjami.

Krótka historia Greków w Dziwnowie sprzed blisko siedmiu dekad.

II Oddział Wywiadowczy Sztabu Generalnego LWP wykorzystał koszary po byłej bazie lotnictwa morskiego (Niemcy) w Dziwnowie do przeprowadzenia w latach 1949 – 1950 jednej z najtajniejszych operacji w okresie Polski Ludowej. Operacja nazwana „Szpital” na zawsze połączyła mały Dziwnów ze śródziemnomorską Grecją poprzez Krew Bohaterów, oby nie bezimiennych, którzy tu właśnie znaleźli miejsce wiecznego spoczynku.Więcej »

Grechuta Festival – Świnoujście 2017 – PIERWSZE GWIAZDY

Trzecia edycja GRECHUTA FESTIVAL – ŚWINOUJŚCIE odbędzie się w dniach 31 lipca – 5 sierpnia 2017 roku. To interdyscyplinarny festiwal sztuk, i jednocześnie znak pamięci wybitnego artysty – Marka Grechuty.Więcej »

Porozumienie w sprawie budowy tunelu w Świnoujściu

W dniu 14 kwietnia 2016 roku Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oraz Prezydent Świnoujścia podpisali aneks do porozumienia w sprawie budowy tunelu pod Świną, łączącego wyspy Uznam i Wolin. Zawarte w 2007 r. porozumienie przewiduje, że GDDKiA będzie mogła pełnić funkcję inwestora zastępczego dla budowy stałego połączenia wysp Uznam i Wolin.Więcej »

Kim jest ta odważna blondynka?

Podczas pobytu Premier Ewy Kopacz w Kamieniu uwagę dziennikarzy zwróciła drobna blondynka która z determinacją podeszła do Pani Premier by przedstawić jej problem szpitala w którym pracuje. Osoba tą była Dorota Subicka- Bednarczyk lekarz ordynator oddziału Pediatrii i oddziału Noworodków w Kamieńskim Szpitalu. Na temat sytuacji szpitala w Kamieniu i planowanych w szpitalu zmian rozmawiamy z panią Dorota Subicka – Bednarczyk w jej gabinecie. Więcej »

W dziecięcym świecie

Tym razem przedstawiamy trzynastoletnią Oliwię Pawełek, która urodziła się 21 marca 2002 r. w Świnoujściu, gdzie mieszka z rodziną do dziś. Chodzi do pierwszej klasy Gimnazjum im. H. Sienkiewicza.

Więcej »