Wracając ze służby zatrzymał nietrzeźwego kierującego

Po zakończonej służbie, dzielnicowy z Posterunku Policji w Dziwnowie wracał do domu. Na wysokości jednej z hurtowni w Gostyniu funkcjonariusz zauważył, że jadący z naprzeciwka motorower przewraca się, a prowadzący go mężczyzna upada na pobocze. Policjant natychmiast zawrócił swój samochód, żeby udzielić pomocy motorowerzyście. Niestety okazało się, że 32-letni mieszkaniec gminy Świerzno był nietrzeźwy.

21 lutego 2019 r. (czwartek), dzielnicowy PP w Dziwnowie zakończył swoją służbę i wracał do domu. Około godziny 22:30, w pobliżu jednej z hurtowni w Gostyniu mundurowy zauważył nadjeżdżający z przeciwnego kierunku motorower. W pewnym momencie kierujący motorowerem mężczyzna stracił panowanie nad maszyną i przewrócił się na pobocze. Policjant natychmiast zawrócił swój samochód, chcąc udzielić mężczyźnie niezbędnej pomocy. Dzielnicowy zachował czujność i po podejściu do motorowerzysty, od razu wyczuł od niego zapach alkoholu. Zauważył również, że mężczyzna ten, jak się później okazało 32-letni mieszkaniec gminy Świerzno, chwieje się i trudno mu jest utrzymać równowagę.

W trakcie zdarzenia do policjanta podjechał inny mężczyzna, który wykazał się postawą godną pochwały i zaoferował mu swoją pomoc. Następnie zadzwonił na numer alarmowy (112)* i poinformował o wszystkim dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim. W tym czasie, 32-latek przyznał się rozmawiającemu z nim dzielnicowemu, że chwilę wcześniej pił alkohol. Jak się później okazało, miał on prawie 2 promile alkoholu w organizmie!

Teraz nieodpowiedzialny motorowerzysta odpowie za swoje zachowanie.

sierż. Aleksandra Berenda