W miniony weekend biegacze z kamieńskiego KB z powodzeniem biegali na trasie Jubileuszowego „PZU Maratonu Karkonoskiego”

W miniony wekend pięcioosobowa reprezentacja „Klubu Biegacza Kamień Pomorski” rywalizowała z innymi licznymi biegaczami w Szklarskiej Porębie na trasach Jubileuszowego 10. Maratonu Karkonoskiego.

A wszystko rozpoczęło się w sobotę 30 czerwca o godzinie 6:30, kiedy to Tomasz Magalski oraz Grzegorz Jamroziak wyruszyli wraz z plejadą biegaczy na trasę ultramaratonu (dystans 52 km), która prowadziła z dolnej stacji wyciągu na Szrenicę (Szklarska Poręba). A dalej były: nartostrada Puchatek – Schronisko pod Łabskim Szczytem – Śnieżne Kotły – Przełęcz Karkonoska (Odrodzenie) – Śnieżka – Schronisko Strzecha Akademicka – Polana – Słonecznik – Przełęcz Karkonoska (Odrodzenie) – Śnieżne Kotły – Mokra Przełęcz – Schronisko pod Łabskim Szczytem, a skończywszy na dolnej stacji wyciągu na Szrenicę (Szklarska Poręba). Na pokonanie tego dystansu Tomek potrzebował 6 godzin, minuty i 51 sekund, co pozwoliło mu zająć całkiem dobre 36 miejsce w  kategorii OPEN, a w swojej kategorii wiekowej miejsce 16. Natomiast Grzegorz pokonał trasę w ciągu 7 godzin, 5 minut i 7 sekund, zajmując 149 miejsce w OPEN. W swej kategorii wiekowej został sklasyfikowany na 56 miejscu.

Dzień później, już w pięcioosobowym klubowym składzie, na który złożyli się: Marek Szymański (pierwszy start w górach), Grzegorz Jamroziak, Tomasz Magalski, Mirosław Firlik oraz Grzegorz Stępniak, nasi zameldowali się na linii startu, by o godzinie 09:30 rozpocząć rywalizację wraz z wieloma zawodnikami na dystansie półmaratońskim.

Trasa na dokładnie zmierzonym przez organizatorów dystansie wynosiła 21,097 km i prowadziła z Dolnej Stacji Wyciągu na Szrenicę (Szklarska Poręba) – nartostradę Lolobrigida – Schronisko pod Łabskim Szczytem – Śnieżne Kotły –Mokrą Przełęcz – czerwony szlak w kierunku Szrenicy – Halę Szrenicką – drogę transportową, po czym nastąpił nawrót. I dalej zawodnicy biegli poprzez Halę Szrenicką – Mokrą Przełęcz – Mokrą Drogę – Schronisko pod Łabskim Szczytem – nartostradę Lolobrygida i Dolną Stację Wyciągu na Szrenicę (Szklarska Poręba).

Nasi zajęli odpowiednio: 92 miejsce Tomasz Magalski – z czasem 2:12:14, 204 miejsce Grzegorz Jamroziak – z czasem 2:28:00, 244 miejsce Grzegorz Stępniak – z czasem 2:34:03, 375 miejsce Marek Szymański – z czasem 2:55:37 oraz na miejscu 398. Mirosław Firlik, który uzyskał czas 3:02:30.

Info. wł./Miwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *