Przed czwartą rundą Pucharu Polski – Bardzo ciekawie zapowiada się w Golczewie. Nie mniej w Nowogardzie…

W najbliższą sobotę (30.11.) na boiskach naszego regionu rozegrana zostanie czwarta runda Pucharu Polski, w której rozegranych będzie aż 15 spotkań. Nas oczywiście najbardziej interesują zespoły reprezentujące powiat kamieński.

Niestety w tej rundzie mamy już tylko trzech przedstawicieli. Obu czwartoligowców, którzy dopiero rozpoczynają swoje pucharowe boje oraz „Iskrę” Golczewo z klasy okręgowej.

Najwcześniej z rozgrywek odpadł „Bałtyk” Gostyń, który w pierwszej rundzie przegrał u siebie 1:9 z „Falą” Międzyzdroje. A także „Znicz” Wysoka Kamieńska, który dość nieoczekiwanie uległ 1:5 na wyjeździe rezerwom dziwnowskiego „Jantara”.

W drugiej rundzie odpadły rezerwy „Jantara”, które u siebie zremisowały 3:3 z „Błękitnymi” Trzygłów. Jednak przegrały rzuty karne 3:4. Odpadły też „Fala” Międzyzdroje po porażce 1:3 u siebie z „Wybrzeżem Rewalskim” Rewal oraz „Korona” Stuchowo, nie będąca w optymalnej formie, która wyraźnie przegrała 2:7 ze słabiutką w tym sezonie gryficką „Spartą”.

W trzeciej rundzie swój pierwszy mecz zagrała „Iskra” Golczewo. Nie bez trudu pokonała szczecińską „Aquillę”. I to w rzutach karnych (4:2), bowiem w regulaminowym czasie gry był remis 4:4.

W przed nami zaplanowanej czwartej rundzie, swe spotkania rozpoczną czwartoligowcy, a więc wolińska „Vineta” oraz „Gryf” Kamień Pomorski. A także wspomniana „Iskra” Golczewo.

Bardzo ciekawie zapowiada się w Golczewie, bowiem tu „Iskra” podejmie zespół z Wolina. Z kolei gryfici udadzą się do Nowogardu na spotkanie z tamtejszym „Pomorzaninem” z klasy okręgowej, występującym w lidze wraz z „Iskrą”.

Nasza popularnie zwana Iskierka pod wodzą grającego trenera Łukasza Cebulskiego, po rundzie jesiennej zajmuje znakomitą drugą lokatę, ustępując jedynie liderowi, „Polonii” Płoty. I to ledwie o trzy oczka.

Z kolei „Vineta” w IV lidze zajmuje ósmą lokatę, mając w dorobku 26 oczek. O siedem więcej od lokalnego rywala, „Gryfa” Kamień Pomorski, któremu się na jesieni nie szczególnie wiodło. Zajmuje dopiero 13. lokatę.

Jego rywal z Nowogardu to obecnie czwarty zespół klasy okręgowej, który ustępuje naszej „Iskrze” o pięć punktów. „Pomorzanin” pokonał u siebie w tej rundzie „Iskrę” 4:2. Była to jedna z trzech porażek golczewiaków na jesieni.

Wszystkie sobotnie spotkania czwartej rundy Pucharu Polski zaplanowano na godzinę 13:00.

W imieniu zarządu golczewskiego klubu oraz piłkarzy „Iskry” oraz drużyny z Wolina, już dziś serdecznie zapraszamy na ten bratobójczy derbowy pojedynek. Jak zapowiadają sami piłkarze, emocji nie powinno zabraknąć.

A wynik? No właśnie. Mecze pucharowe czy też derbowe rządzą się swoimi niepisanymi prawami. Dlatego w tym przypadku jest on sprawą całkowicie otwartą.

Miwa

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *