reklamuj-sie-2

Sport

Pandemia nie przeszkodziła zwyciężyć po raz szesnasty. Pomorze Zachodnie najlepsze w Sportowym Turnieju Miast i Gmin

 Pandemia koronawirusa nie pokrzyżowała planów organizatorom Sportowego Turnieju Miast i Gmin 2020. Choć tegoroczne wydarzenie odbyło się w nowej dacie, w nieco zmienionej formule i z udziałem mniejszej liczby uczestników, to nie przeszkodziło Pomorzu Zachodniemu triumfować w turnieju już po raz 16. Urząd Marszałkowski od lat wspiera finansowo przedsięwzięcie, a patronat nad nim obejmuje zachodniopomorski marszałek Olgierd Geblewicz. Więcej »

Ostatni bieg DLB sezonu 2020

W minioną sobotę (17 października 2020 roku), podczas strug padającego deszczu, odbył się ostatni bieg VI edycji Dziwnowskiej Ligi Biegowej. W tych dość wymagających warunkach pogodowych, bezapelacyjnie zwyciężył Łukasz Szymański z Pobierowa, uzyskując czas 35,10. Drugi linię mety przekroczył Piotr Stępień (LUKS „Bałtyk” Dziwnów) z wynikiem 37,48. Trzeci był Przemysław Troszczyński (Bracia Troszczyńscy Łukęcin) osiągając rezultat 38,00.

Najszybszą kobietą została Dorota Kowalska (KB Kamień Pomorski) notując czas 42,49. Na drugim miejscu uplasowała się Weronika Bysiak (Kamień Pomorski) z wynikiem 44,23. Trzecia na mecie była Barbara Wojciechowska (Międzywodzie) osiągając rezultat 45,57.

Tak jak podczas każdego z biegów, dużą pomoc techniczną zaoferowali strażacy z OSP Dziwnów (szczególne podziękowania są kierowane do Sylwii Kruszewskiej-Cieślak, Włodzimierza Hewelta i Cezarego Wieczorka). W sobotę 24 października 2020 roku będzie miało miejsce podsumowanie VI edycji DLB. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich, którzy choć raz wystartowali w tegorocznych biegach, na uroczystość  wręczenia wyróżnień. Miejscem spotkanie będzie OW „Marena” w Międzywodziu.

W programie: godzina 10.00 – bieg zakończenia DLB, godzina 11.00 – podsumowanie VI edycji DLB, wręczenie nagród i podziękowań, następnie spotkanie przy ognisku.

- dlb2020_last1.jpg

VI edycja DLB odbyła się dzięki grantom Urzędu Marszałkowskiego: Program Społecznik 2019-2021 i dotacji Urzędu Miejskiego w Dziwnowie. Wsparcia udzielili również sponsorzy, o których więcej będzie w tekście podsumowującym tegoroczny sezon DLB. Wyniki w poszczególnych kategoriach wiekowych:

K1 Lena Dąbkowska  (LUKS „Bałtyk” Dziwnów) – 52,54

K2 Weronika Bysiak (Kamień Pomorski) – 44,23

K3 Marta Celoch (Kamień Pomorski) – 49,12

K5 Dorota Kowalska (KB Kamień Pomorski) – 42,49

M1 Igor Dąbkowski  (LUKS „Bałtyk” Dziwnów) – 44,15

M3 Łukasz Szymański (Pobierowo) – 35,10

M4 Piotr Stępień (LUKS „Bałtyk” Dziwnów) – 37,48

M5 Zdzisław Kowalski (KB Kamień Pomorski) – 41,07

M6 Jan Wolf (KB Kamień Pomorski) – 51,03

Jerzy Janawa – LUKS “Bałtyk” Dziwnów

Akademia Lekkoatletyczna Międzyzdroje z dofinansowaniem

W ramach programu „Sportowe Wakacje z Fundacją Lotto” Akademia Lekkoatletyczna Międzyzdroje uzyskała refundację kosztów obozu sportowego, który został zorganizowany dla zawodników w sierpniu tego roku w Karpaczu. Kwota refundacji to 9000,00 zł. Środki uzyskane z programu zostaną przeznaczone na przyszłe zgrupowania sportowe zawodników.

Więcej »

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji wspólnie z Powiatowym Klubem Tenisa Ziemnego, organizuje szkółkę tenisa ziemnego.

Zapraszamy Państwa na lekcje nauki i doskonalenia gry tenisa ziemnego, bez względu na wiek czy poziom zaawansowania. Tenis – gra dla każdego. W dalszym ciągu trwa nowy nabór dzieci i młodzieży do szkółki tenisa ziemnego.  Więcej »

PÓŁMARATON DZIWNOWSKIEJ LIGI BIEGOWEJ

4 października odbył się dziewiąty, przedostatni, bieg Dziwnowskiej Ligi Biegowej. Tym razem uczestnicy mieli do pokonania półmaraton.  Oprócz rywalizacji sportowej, przyświecał nam szczytny cel – pomoc dla Nadii. Zawodnicy i organizatorzy biegu zebrali 1200 zł na pomoc dla dziewczynki. To była dla nas największa radość, radość z tego, że realizując swoje pasje mogliśmy pomóc. Bieg był również jednym z punktów aktywności fizycznej rozgrywanej w ramach XXVI Sportowego Turnieju Miast i Gmin oraz XII Europejskiego Tygodnia Sportu. Zwycięzcą biegu został  Arkadiusz Borysiuk (KB Kamień Pom.) – 1,22,58 , przed Łukaszem Szymańskim (Pobierowo) – 1,24,03 i  Przemysławem Troszczyńskim (Bracia Troszczyńscy Łukęcin) – 1,28,45. W kategorii kobiet bezkonkurencyjna okazała się Dorota Kowalska (KB Kamień Pom.)- 1,42,41, druga była Weronika Bysiak (Kamień Pom.) – 1,48,19, trzecia Barbara Wojciechowska (Międzywodzie) – 1,51,53.

17 października odbędzie się ostatni punktowany bieg na trasie Dziwnów – Dziwnówek – Dziwnów  liczącej ok.9440 m.

Wyniki półmaratonu  w kategoriach wiekowych:

K1 i M1 – zwolnieni z udziału

K2- Weronika Bysiak (Kamień Pom.) – 1,48,19

K3- Marta Celoch  (Kamień Pom.) – 2,05,35

K4 -Magdalena Kolb (Szczecin)-2,05,10

K5- Dorota Kowalska (KB Kamień Pom.)- 1,42,41

M3 – Arkadiusz Borysiuk (KB Kamień Pom.) – 1,22,58

M4 – Przemysław Troszczyński (Bracia Troszczyńscy Łukęcin) – 1,28,45

M5 –Jarosław Kosoń (Maraton po plaży Kołczewo) -1,37,56

M6 – Jan Wolf (KB Kamień Pom.) – 2,01,40

Jak zwykle wielką pomoc w organizacji biegu otrzymaliśmy od strażaków. Tym razem organizacyjnie wsparli nas panowie Dominik Kaczorowski i Piotr Nowak z OSP Międzywodzie za co im serdecznie dziękujemy. Wzorowe prowadzenie biura zawodów zawdzięczamy  Małgosi Janawie, a mobilni reporterzy: Andrzej Janowicz i Marek Szymański zadbali o bogatą fotorelację. Wyniki i fotorelacja  dostępna na fb DLB.

                                                                                             Jerzy Janawa

                                                                                             LUKS „Bałtyk”

Międzyzdrojski Czwartek Lekkoatletyczny

 Za nami zawody z cyklu „Międzyzdrojskich Czwartków Lekkoatletycznych” pod patronatem Burmistrza Międzyzdrojów, które odbyły się 01 października 2020 r. na Stadionie Miejskim im. Ireny Szewińskiej w Międzyzdrojach. Organizatorem zawodów jest Akademia Lekkoatletyczna Międzyzdroje oraz Szkoła Podstawowa Nr 1 w Międzyzdrojach.Więcej »

II Mały Memoriał im. Ireny Szewińskiej w Międzyzdrojach

Wspaniałe lekkoatletyczne święto odbyło się w sobotę, 12 września na Stadionie Miejskim im. Ireny Szewińskiej w Międzyzdrojach. Dwa lata po śmierci wybitnej lekkoatletki odbył się II Mały Memoriał im. Ireny Szewińskiej. Przypomnijmy Irena Szewińska należała do najbardziej utytułowanych polskich sportowców  i najwybitniejszych lekkoatletek w historii: stawała na podium na czterech kolejnych igrzyskach olimpijskich ( 1964r. – Tokio, 1968r. – Meksyk, 1972 – Monachium, 1976 – Montreal ).  „Polska Dama Lekkoatletyki” specjalizowała się w biegach sprinterskich oraz w skoku w dal.  Siedmiokrotna medalistka igrzysk olimpijskich.Więcej »

Szósty bieg Dziwnowskiej Ligi Biegowej

Nawet deszcz nie przeszkodził organizatorom w przeprowadzeniu szóstego biegu Dziwnowskiej Ligi Biegowej. Trasa biegu została wyznaczona na tzw. pętli pomiędzy Dziwnowem a Międzywodziem (licząc łącznie 6940 metrów).

Więcej »

II Mały Memoriał im. Ireny Szewińskiej w Międzyzdrojach

Dokładnie za tydzień w sobotę 12 września 2020 w Międzyzdrojach odbędzie się II Mały Memoriał im. Ireny Szewińskiej czyli zawody lekkoatletyczne przewidziane dla dzieci i młodzieży z terenu województwa zachodniopomorskiego.Więcej »

Kuzyni Bartek i Sławek z goleniowskiego „Center” dosłownie rozłożyli na łopatki w Wysokiej Kamieńskiej iście „gościnnego” „Znicza”!  

A klasa

ZNICZ Wysoka Kamieńska – OKS CENTER MD Goleniów – 0 :7 (0:7)

Zapewne żaden z kibiców „Znicza” nie spodziewał się, że inauguracja sezonu, która miała miejsce w Wysokiej Kamieńskiej w minioną niedzielę, wypadnie aż tak blado, by nie powiedzieć – katastrofalnie!

Więcej »