Żywa lekcja historii.

W dniach 27 lutego – 3 marca 2020r. z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Międzyzdrojach odbywała się oficjalna wizyta, płk. Bronisława Maciaszczyka, prezesa Klubu Kawalerów Orderu Wojennego Virtuti Militari!
Płk Bronisław Maciaszczyk pseudonim „Józef” w czasie niemieckiej okupacji, od 1941 r. działał w konspiracji. Przed wybuchem Powstania Warszawskiego wraz ze swoim oddziałem wchodził w skład Zgrupowania 1679 „Orlęta”. W czasie walk powstańczych brał czynny udział w działaniach wojennych na Pradze.
Podczas wizyty w Urzędzie Miejskim w Międzyzdrojach spotkał się z przedstawicielami władzy samorządowej.
Płk Bronisław Maciaszczyk wręczając dyplom burmistrzowi Międzyzdrojów Mateuszowi Bobkowi oraz viceburmistrz Beacie Kiryluk złożył serdeczne podziękowania za wspaniałe przyjęcia w Międzyzdrojach, za kultywowanie pamięci o bohaterach i weteranach walk o niepodległość Polski, za pracę, aby pamięć historyczna była poszanowana.
Przy okazji wizyty pułkownik odwiedził młodzież w Szkole Podstawowej nr 1 w Międzyzdrojach, gdzie uczniowie odbyli żywą lekcję historii z naszym gościem. Był z wizytą we wszystkich miejscach pamięci naszej gminy, a także spotkał się z uczestnikami VIII edycji biegu „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” na terenie Golden Tulip Międzyzdroje Residence.

Referat Promocji i Obsługi Klienta
Urzędu Miejskiego w Międzyzdrojach

 

 

To top