20-04-2016 » Powiat i region

Związana z Grupą Bosch szwajcarska sia Abrasives coraz mocniej stawia na Pomorze Zachodnie

Przeniesienie produkcji systemów szlifowania oraz magazynowania materiałów bazowych ze Szwajcarii do Goleniowskiego Parku Przemysłowego zapowiada należąca do uznanej światowej marki – Grupy Bosch – szwajcarska firma sia Abrasives. 19 kwietnia 2016 r. podpisano porozumienie, które rozpoczyna procedurę przejmowania udziałów polskiego partnera – spółki BTS

– Silny strategiczny inwestor to dla goleniowskiej firmy szansa na dynamiczny rozwój. Zachodniopomorską kadrę ale i lokalizację docenił lider w swojej dziedzinie. W oczach firmy – Pomorze Zachodnie jest bardzo dobrym miejscem rozwoju na rynkach Europy Wschodniej – powiedział Marszałek Olgierd Geblewicz.

Doświadczenie w produkcji i magazynowaniu a także dobre połączenia logistyczne to główne atuty spółki BTS, które miały przesądzić, że to właśnie w Goleniowskim Parku Przemysłowym firma sia Abrasives  stworzy swoją bazę dla rynków wschodniej Europy. Szwajcarska firma należy do światowego potentata w dostarczaniu technologii i usług – Grupy Bosch.

BTS  zatrudnia obecnie około 100 pracowników i od ponad 25 lat jest partnerem szwajcarskiej firmy. Firma odpowiada za konfekcjonowanie i lokalną dystrybucję systemów szlifowania w Polsce i w krajach bałtyckich. Zadeklarowano stopniowe rozszerzanie dotychczas prowadzonej działalność, oraz przeniesienie produkcję systemów szlifowania oraz magazynowania materiałów bazowych, ze Szwajcarii do Goleniowskiego Parku Przemysłowego.

Grupa Bosch zatrudnia na świecie około 375 00 pracowników, z czego w Polsce ponad 4 tys. osób. Według wstępnych danych, spółka wygenerowała w 2015 roku obrót w wysokości ponad 70 mld euro.

Biuro Prasowe

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *