06-07-2018 » Powiat i region

Zuzia i Antoni, najpopularniejszymi imionami dla noworodków w pierwszej połowie roku

Na początku tego roku pisaliśmy o najpopularniejszych imionach nadawanych na przestrzeni ostatnich lat naszym noworodkom i w czołówce w zasadzie niewiele się dotąd zmieniło. Mamy drugą połowę roku i już wiemy, powołując się na dane Ministerstwa Cyfryzacji, że w w minionym półroczu najpopularniejszymi imionami dla naszych nowo narodzonych maluchów były Zuzanna oraz Antoni.

Dotąd liderujące imię Julia zdetronizowała w tym roku Zuzanna, której imię w tym czasie nadano 4.207 razy, ale różnica jest w tym momencie niewielka. Dzieci o imieniu Antoni przybyło nam 4.477 maluchów.

Wśród dziewczynek drugą pozycję piastują Julie, których przybyło 4.118, zaś na trzecim, Zofie – 3.874  dziewczynek. Do czołówki imion dla dziewczynek należą jeszcze m. in.: Maja, Hanna, Lena czy Alicja oraz Maria.

Wśród chłopców, za Antonim na drugim miejscu znajduje się Jakub, które to imię rodzice nadali swym 4.398 potomkom. Na trzecim miejscu znajduje się Jan – 4.042 razy. A w gronie najpopularniejszych imion pierwszego półrocza są jeszcze: Szymon, Aleksander, Franciszek oraz Filip, Wojciech oraz Mikołaj.

Właściwie ranking imion niewiele się zmienia, a popularność teraz dominujących imion trwa od dobrych kilku lat i zapewne ten trend jeszcze potrwa jakiś czas. Jak długo? O tym zadecydują oczywiście rodzice przyszłych niemowlęcych pociech.

Miwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *