Zuchy i harcerze uczcili pamięć

W ostatnią sobotę października (31.10.2015r.) zuchy z 44 Gromady Zuchowej i harcerze 34 Drużyny Harcerskiej swoje zbiórki spędzili na cmentarzu komunalnym w Międzyzdrojach.
Na cmentarzu z uśmiechami na buziach wszyscy sprzątali zapomniane groby. Ze zmiotkami i grabkami pomagali ludziom przy grobach, sprzątali liście leżące dookoła cmentarnych pomników.
Zuchy i harcerze także uczcili pamięć międzyzdrojskich harcerzy i instruktorów. Zapalili znicze m. in. na grobie dh. Alicji Zachewicz, hm. Bronisława Chmielowskiego i phm. Mariana Wysockiego.
Były również niespodzianki. Podczas sprzątania przy Krzyżu Katyńskim w 44 GZ „Pracowite Pszczółki” odbyły się dwie zuchowe obietnice: zuchenki Julii Wancisiewicz i zucha Aleksandra Szymańskiego. A dla harcerzy 34 DH „Orlęta” zorganizowana została gra terenowa wzdłuż niebieskiego szlaku turystycznego.
Na podsumowanie sobotniej zbiórki drużynowy 34 DH odczytał rozkaz otwarcia próby na krzyż harcerski druhowi Aleksandrowi Deja i mianował na zastępowego zastępu starszoharcerskiego druha Fabiana Makiełkowskiego.
Czuwaj!

pwd. Tomasz Rychłowski
34 DH „Orlęta” im. Orląt Lwowskich

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *