ZOZŻ podziękował Gminie Dziwnów

W sobotę 20 lutego, zachodniopomorscy żeglarze spotkali się tłumnie i tradycyjnie w swoim „Pałacyku Żeglarskim” na Gocławiu, czyli w „Jachtowej”, by uroczyście podsumować osiągnięcia i dokonania sezonu żeglarskiego 2015. Wśród uczestników i gości byli żeglarze-seniorzy i młodzież, przedstawiciele władz, burmistrzowie Polic i Dziwnowa, media, był światowy Podróżnik Roku Olek Doba, i inni.

Oczywiście jak od kilku lat nie zabrakło wyróżnień i podziękowań dla Gminy Dziwnów.
Burmistrz Dziwnowa Grzegorz Jóźwiak otrzymał statuetkę w kategorii :
Najlepszy Zachodniopomorski Organizator Regat Żeglarstwa Sportowego 2015  ( MŚ w kl. Optimist, Puchar Europy w kl. Laser, Międzynarodowe Mistrzostwa PSKO, Eliminacje do OOM, ME i MŚ w kl. Laser i Optimist, Polish Match Tour (regaty meczowe)

Natomiast serdeczne podziękowania za zaangażowanie w prace na rzecz rozwoju zachodniopomorskiego żeglarstwa sportowego otrzymało :
Stowarzyszenie Płetwonurków „Wydry” w Dziwnowie (współorganizator regat żeglarskich w Dziwnowie – MŚ w kl. Optimist, Pucharu Europy w kl. Laser, Międzynarodowych Mistrzostw PSKO, Eliminacji do MŚ, ME i OOM w kl. Laser i Optimist)

Warto dodać, że aktualnie na dalekich morzach i oceanach, albo w egzotycznych portach, w oceanicznych wojażach, samotnych i załogowych, pozostaje w tej chwili co najmniej osiem jachtów i żaglowców, których portem macierzystym jest Szczecin – są to „Regina R.”, „Wassyl”, „Polonus”, „Karfi”, „Polonez” i „Fryderyk Chopin”, albo Dziwnów – „Atlantic Puffin”, i Kamień Pomorski – „Sputnik II”. Pomyślnych wiatrów, w sezonie 2016, i w kolejnych…

Tekst i zdjęcie: Wiesław Seidler

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *