„Znicz” Wysoka Kamieńska tylko remisuje 3:3 z „Bizonem” Cerkwica

W niedzielę, 18 października 2015 roku na stadionie w Wysokiej Kamieńskiej miejscowy „Znicz” podejmował w ramach IX kolejki A – klasy „Bizona” Cerkwicę. Mecz rozpoczął się od zdecydowanego ataku gospodarzy, którzy już w pierwszych minutach mogli objąć prowadzenie. Zabrakło odrobiny szczęścia. Goście starali się odpowiedzieć, jednak większość ich akcji kończyła się odgwizdaniem spalonego.
W 20’ minucie żółtą kartką ukarany został zawodnik „Znicza” Adrian Wanagiel za faul w środku boiska. Zawodnicy z Cerkwicy wznowili z rzutu wolnego, przedostali się pod bramkę Znicza skąd precyzyjnym strzałem bramkarz gospodarzy został pokonany, goście objęli prowadzenie 0:1. Długo z prowadzenia jednak się nie cieszyli, bowiem tuż po wznowieniu akcja przeniosła się pod bramkę „Bizona”, gdzie po zamieszaniu do remisu doprowadził Patryk Jankowski. Z każdą minutą mecz stawał się coraz bardziej zacięty, padający deszcz i śliska murawa sprzyjały licznym, bolesnym faulom, a to wiązało się z kolejnymi kartkami.
W 23 minucie żółty kartonik zobaczył Patryk Juncewicz.
Trzy minuty później w doskonałej sytuacji znalazł się Fabian Majewski, który idealnie przyłożył z lewej nogi, zdobywając bramkę, dającą Zniczowi prowadzenie 2:1. W 35 minucie bramkarz „Znicza” Jakub Bonecki interweniował pod linią końcową pola karnego.
Sędzia boczny uniósł chorągiewkę sygnalizując interwencję poza polem karnym, po czym sędzia główny bez wahania wyciągnął czerwoną kartkę. W bramce „Znicza” stanął obrońca Adam Bzdyra. Dwie minuty później czerwoną kartką został ukarany zawodnik „Bizona”. Obie drużyny miały zatem o jednego gracza mniej.
Chwilę później dwójkowa akcja pomiędzy trenerem Dawidem Sandzewiczem, a Adrianem Wanagielem nieomal zakończyła się golem, trener minimalnie spudłował obok słupka. Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić, w ostatnich sekundach pierwszej części spotkania „Bizon” Cerkwica doprowadził do remisu 2:2, była to przysłowiowa bramka do szatni.
Po przerwie obraz gry niewiele się zmienił. Zawodnicy obu drużyn nie zamierzali ani na chwilę ustąpić swojemu rywalowi.
W 55 minucie żółtą kartką ukarany został obrońca „Znicza” Paweł Leśniak. W 76 minucie pięknym dośrodkowaniem popisał się trener Dawid Sandzewicz, który idealnie dograł na głowę Patryka Juncewicza, a ten z impetem umieścił piłkę w siatce Bizona, po raz kolejny Znicz wyszedł na prowadzenie w tym spotkaniu. Tym razem zawodnicy drużyny przyjezdnej nie dali się długo nacieszyć miejscowym z korzystnego wyniku. Dwie minuty później Bizon doprowadził do remisu 3:3.
Chwile grozy przeżyli kibice pod koniec tego spotkania, kiedy zastępujący bramkarza Adam Bzdyra faulował w polu karnym, za co ukarany został żółtą kartką. Dodatkowo sędzia podyktował rzut karny dla gości, który na szczęście, ku uciesze publiczności Adam obronił. Więcej bramek nie oglądaliśmy, spotkanie zakończyło się remisem 3:3 i podziałem punktów.
W najbliższą sobotę, 24 października 2015 roku podczas X kolejki ligowej „Znicz” Wysoka Kamieńska rozegra wyjazdowe spotkanie, gdzie zagra z zespołem „Radowii” Radowo Małe.
Daniel Klamborowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *