Znane i lubiane kamieńskie przedszkole „Kajtuś”, ma od niedawna inną, jakże magiczną nazwę – „MINI BUS”!

Kiedy na początku listopada 1998 roku, pani Anna Łużna, wieloletnia nauczycielka nauczania w kamieńskich przedszkolach, zakładała Przedszkole Niepubliczne „Kajtuś” w Kamieniu Pomorskim, pewnie wówczas ani myślała, że dotrwa ono w tak świetnej kondycji do teraźniejszych czasów. Przyznała kiedyś w naszej rozmowie, że tworząc przedszkole, chciała w ten sposób pokazać swe predyspozycje na swoim, jak to powiedziała, podwórku.

Na początku było ono usytuowane w uzdrowiskowym nieistniejącym już budynku „Wars – Sawa”, potem były przenosiny, a od lipca minionego roku przedszkole mieści się przy ulicy Krótkiej 4 (równoległa do A. Mickiewicza).

Zamysł Pani Anny udał się dosłownie w stu procentach. Bo choć niestety Jej nie ma z nami już od jesieni ubiegłego roku, to jednak przedszkole istnieje w dalszym ciągu, a przedszkolną schedę po niej odziedziczyła jej córka, Monika.

Od września poprzedniego roku przedszkole zmieniło swą nazwę, i nieco swój profil, poszerzając status m. in. o naukę języka angielskiego. Był znany i lubiany „Kajtuś”, teraz jest jesteśmy przekonani, że tak samo ceniony „MINI BUS”. Skąd wzięła się taka właśnie nazwa? – zapytałem właścicielkę. „Mama w ostatnim roku życia dawała nam do zrozumienia, że chciałaby coś w przedszkolu zmienić. Nadać mu nowsze, jeszcze radośniejsze życie, nowe edukacyjne brzmienie, jeszcze większą wartość. Jeszcze latem ubiegłego roku wymyśliła nową, właśnie tę nową nazwę dla przedszkola.

A dlaczego „Mini Bus”? Jednym z celów przyszłościowych placówki było stworzenie przedszkola językowego. Mini – bo są małe dzieci. Zaś bus – miniaturowy autobus, w którym uczą się wszystkie dzieci, rozpoczynając podróż edukacyjną, począwszy od najmłodszych lat życia, właśnie w przedszkolu.

Nie ma w nazwie żadnej przewrotności. Myślę, że nazwa, którą nam podała Mama, jest adekwatna do tych działań, które robimy i będziemy robić na przyszłość. Po prostu będziemy kontynuować Jej dzieło, nad którymi będziemy intensywnie i owocnie pracować, dopracowując wszystkie elementy naszej składanki na przysłowiowego maksa.” – mówi z optymizmem pani Monika.

Dyrektorem placówki jest Anna Gaj – Pszczółkowska, w której pracuje czwórka wykwalifikowanej kadry, w tym dwie doświadczone i profesjonalne osoby do języka angielskiego. Zajęcia prowadzone są w dwóch grupach. 3 – 4 latków oraz 5 – 6 latków.

Pani Anna swego „Kajtusia” sukcesywnie rozwijała, wprowadzała kolejne innowacje, ulepszenia. Teraz jako „MINI BUS”, w ofercie dla przedszkolaków jest wiele, ale to wiele interesujących detali. A wszystkie one są bardzo ważne.

Przedszkole może poszczycić się świetnym i profesjonalnym wyposażeniem, tablicą multimedialną, najnowszymi, będącymi na czasie, instrumentami dydaktycznymi. A do tego kadra przedszkola stale i na bieżąco się uczy i doszkala.

Innowacją w „MINI BUS – ie” jest kontakt internetowy. I to kontakt w dwojaki sposób. Tak zwany – oficjalny oraz tylko dla rodziców przedszkolaków, którzy od razu, na bieżąco mogą zapoznać się z pracą nauczycieli i nauką swego dziecka w placówce.

Pani Anna Łużna odeszła od nas. Pozostało po niej coś istotnie ważnego – przedszkole, które jak widać trwa w swej mocy i doskonałości, co na pewno ucieszyłoby Panią Anię, która zawsze podkreślała, że edukacja od najmłodszych lat, to podstawa egzystencji człowieczeństwa i społeczeństwa. Te jakże ważne i istotne czynniki, właśnie przekłada i nakreśla w swych zadaniach pani Monika ze swą wykwalifikowaną kadrą starego – nowego „MINI BUSA”.

Miwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *