09-04-2016 » Powiat i region

Złodzieje kabli telekomunikacyjnych zatrzymani

Policjanci z Międzyzdrojów zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy dokonywali kradzieży kabli telekomunikacyjnych na terenie powiatu kamieńskiego. Do zdarzenia doszło w miniony czwartek w Lubiewie.

Pracownik stacji PKP ujął jednego z mężczyzn na gorącym uczynku. Drugi ze sprawców zdołał zbiec z miejsca kradzieży. Wolnością nie cieszył się zbyt długo. W wyniku prowadzonych czynności policjanci dokonali jego zatrzymania. Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W miniony czwartek pracownik stacji PKP Lubiewo ujął jednego ze sprawców usiłowania kradzieży kabla telekomunikacyjnego. Okazał się nim 35- letni mieszkaniec Krakowa.  Drugi ze sprawców oddalił się wówczas w nieznanym kierunku, jednak wolnością nie cieszył się zbyt długo. Godzinę po zgłoszeniu policjanci, w wyniku podjętych czynności ustalili i zatrzymali drugiego ze sprawców, 39 -letniego mieszkańca Świnoujścia. Obaj zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Teraz staną przed sądem, grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W trakcie oględzin miejsca, zabezpieczono przedmioty służące do popełnienia przestępstwa m.in. szpadle, brzeszczoty, siekierę oraz łom. Niewykluczone, że obaj mężczyźni dokonywali jeszcze kradzieży na innych gminach, sprawą zajmuje się kamieńska Policja.

Rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim

sierż. Izabela Trepko

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *