Zdobywca oceanów, Szymon Kuczyński na swoim „Zewie Oceanu” zmierza do Kamienia Pomorskiego. Obecnie przepływa na wysokości holenderskiego wybrzeża

Dopiero co w minioną sobotę witaliśmy Mateusza Stodulskiego, który pływał na swoim „Sputniku III” (startował jednak na „Sputniku II”) po oceanach świata przez ponad cztery lata, opływając wokół Ziemię. A tymczasem do kamieńskiej mariny zmierza kolejny nasz żeglarski bohater i zarazem zdobywca oceanów, Szymon Kuczyński, na swoim niewielkim jachcie, „Zew Oceanu”. Dodajmy, iż jest pierwszym żeglarzem na Ziemi, który opłynął nasz glob na najmniejszej jednostce, która mierzy zaledwie 6,30 metra długości!

17 maja zamknął okołoziemską pętlę pojawiając się w brytyjskim Plymouth. Jest też trzecim Polakiem w historii żeglarstwa, który płynął cała trasę bez zawijania do portów.

W ubiegłym tygodniu rozpoczął ostatni etap swojej ponad 9 – miesięcznej podróży, kierując się do macierzystego portu, Kamienia Pomorskiego. Dziś po południu znajdował się na ruchliwym szlaku żeglugowym nieopodal brzegów Holandii.

A już w nadchodzącą sobotę około godziny 17:00, na kamieńskiej Marinie odbędzie się uroczyste powitanie tego wspaniałego żeglarza przy udziale m.in. orkiestry wojskowej Marynarki Wojennej w Świnoujściu.

Miwa

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *