Zbigniew Chochołowski zatrudniony na stanowisku Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kamieniu Pomorskim legalnie – Stwierdza Naczelny Sąd Administracyjny w Warszawie!

Od 20217 roku w powiecie kamieńskim trwała zażarta walka o stołek Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kamieniu Pomorskim. W styczniu 2017 r. został rozstrzygnięty konkurs na dyrektora PCPR. Nowym dyrektorem został Zbigniew Chochołowski. Nowy dyrektor nie zdążył wdrożyć się na stanowisku kiedy wybuchła afera, którą rozpętał jeden z radnych Rady Powiatu za pomocą jednego z lokalnych portali. Do Wojewody Zachodniopomorskiego wpłynęła skarga na rozstrzygnięcie  konkursu.  Po analizie przesłanych dokumentów Wojewoda wydał rozstrzygnięcie nadzorcze w którym stwierdził nieważność uchwały Zarządu Powiatu w Kamieniu Pomorskim w sprawie zatrudnienia Zbigniewa Chochołowskiego na stanowisku Dyrektora PCPR w Kamieniu Pomorskim. Międzyczasie, zasłużony dla powiatu w szczególny sposób portal, w szeregu materiałów prasowych podważał kompetencje oraz przygotowanie nowego dyrektora do tej funkcji. Rozpoczęła sie długa batalia Sądowa. Do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Szczecinie wpłynęła skarga Rady Powiatu Kamieńskiego  na rozstrzygnięcie nadzorcze Wojewody. Sąd w dnu 27 lipca 2017 roku skargę tą oddalił. Na powyższe rozstrzygnięcie skargę kasacyjną  wniósł Powiat Kamieński. W dniu 10 stycznia 2018 roku Naczelny Sąd Administracyjny wydał wyrok w tej sprawie, stwierdzając między innymi:  “Uchyla się zaskarżony wyrok oraz  zaskarżone rozstrzygnięcie nadzorcze”.

Wydawać by się mogło, że jest już po temacie. Rozstrzygnięcie Naczelnego Sądu Administracyjnego, uznało sprawę za zamkniętą. Sąd Uznał racje Zarządu i Rady Powiatu Kamieńskiego. Ale czy ktoś wyciągnie wnioski w stosunku do osób które rozpętały  to całe piekiełko?  Nowy Dyrektor PCPR zamiast pracować musiał tłumaczyć sie za nieswoje winy, okładano go błotem, stawiano zarzuty. Dziś nie słychać ze strony tych osób, przeprosin, czy bicia się w piersi. Zbliża się kampania wyborcza, przyjdzie kolejny czas plucia i podważania czyichś kompetencji. Mam nadzieję, że mieszkańcy powiatu zwrócą na tą opisaną sytuację swoją uwagę i nie dadzą się zwieść kolejny pseudo zarzutom ze strony co niektórych lokalnych politykierów i ich popleczników.

W.T.

 

Jeden komentarz na temat: Zbigniew Chochołowski zatrudniony na stanowisku Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kamieniu Pomorskim legalnie – Stwierdza Naczelny Sąd Administracyjny w Warszawie!

  1. Avatar Piotrek pisze:

    Czyżby to nasz Walduś jest taki wyrywny? A Pawełek to zawsze pierwszy w opluwaniu innych. “Przyjdzie kryska na Matyska!” – jak mówi stare przysłowie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *