25-02-2017 » Golczewo, Powiat i region

Zaproszenie na uroczystości w podgolczewskich Sosnowicach

Zbliża się wielkimi krokami czas, kiedy obchodzić będziemy 72. rocznicę wyzwalania Ziemi Kamieńskiej. Golczewo obchodzić będzie swoją rocznicę 6 marca. Z tej też okazji Burmistrz Golczewa, Andrzej Danieluk zaprasza w tym dniu do wzięcia udziału w uroczystościach rocznicowych, które odbędą się na symbolicznym cmentarzu, jaki utworzono w latach 80. ubiegłego stulecia w maleńkich podgolczewskich Sosnowicach, gdzie podczas II wojny znajdował się obóz jeniecki i fabryka amunicji. Gdzie zginęło lub zmarło wielu jeńców z kilku krajów Europy.

Dzięki pomocy i uprzejmości Starosty Powiatu Kamieńskiego oraz burmistrza Kamienia Pomorski, w poniedziałek 6 marca organizowany jest z Kamienia Pomorskiego, autokarowy wyjazd na sosnowickie uroczystości. W organizacji wyjazdu zaangażowani są również kamieńscy emeryci i renciści.

Wyjazd autokaru z Kamienia Pomorskiego, z parkingu koło nowego Netto, zaplanowano na godzinę 10:30. Po uroczystości w Sosnowicach, burmistrz Golczewa zaprasza na krótki okolicznościowy występ młodzieży szkolnej oraz na mały poczęstunek.

Przejazd w obie strony jest bezpłatny.

Miwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *