11-12-2018 » Powiat i region

ZAŁÓŻCIE KOŁO GOSPODYŃ – POMOŻEMY!

Z dniem 29 listopada 2018 roku weszła w życie „Ustawa o kołach gospodyń wiejskich”. Zgodnie z nią powiatowe Agencje Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa prowadzić będą Krajowy Rejestr Kół Gospodyń Wiejskich. Ustawa ma na celu nadanie osobowości prawnej kołom, zapewnienie możliwości szybkiej ich rejestracji oraz wsparcie finansowe ich działalności na rzecz rozwoju przedsiębiorczości na terenach wiejskich, a także kultywowaniu folkloru i tradycji.

To szansa na integracje środowisk wiejskich w naszym powiecie, jak również kolejna możliwość na pozyskiwanie środków finansowych na działania na rzecz mieszkańców. Koło Gospodyń Wiejskich, które ma minimum 10 członków, już może starać się o dofinansowanie w wysokości 3.000 zł. My pomożemy w przeprowadzeniu zebrania, wyjaśnieniu aspektów prawnych, przygotowaniu pełnej dokumentacji oraz wniosku o dofinansowanie – a to wszystko bezpłatnie” – zachęca Ariel Juszczak, doradca w Lokalnym Punkcie Doradczym SZOWES w Kamieniu Pomorskim.

Projekt Sieci Zachodniopomorskiego Ośrodka Wsparcie Ekonomii Społecznej zakłada darmową pomoc podmiotom ekonomii społecznej w zakresie prawa, rachunkowości, przygotowywania wniosków o dofinansowania, szkoleń i doradztwa. Z doradcą Lokalnego Punktu Doradczego SZOWES w Kamieniu Pomorskim można skontaktować się drogą elektroniczną ariel.juszczak@aktywneowes.pl lub telefonicznie 0607962571.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *