28-10-2015 » Powiat i region

Zachodniopomorskie Melioracje w gronie najbardziej innowacyjnych podmiotów w Polsce

Urządzenia do elektronicznego monitoringu ryb, a także stworzenie portalu w którym na bieżąco publikowane są obserwacje badań prowadzonych na rzece Inie – to tylko niektóre z innowacyjnych rozwiązań, które przyczyniły się do tego że Polska Agencja Przedsiębiorczości nominowała Zachodniopomorski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie do Polskiej Nagrody Innowacyjności 2015. Rozstrzygnięcie konkursu poznamy podczas III edycji Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości.

Zachodniopomorski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie został nominowany do Polskiej Nagrody Innowacyjności 2015, z uwagi na realizowane programy Life+ pt. „Budowa niebieskiego korytarza ekologicznego wzdłuż rzeki Iny i jej dopływów” oraz „Budowa niebieskiego korytarza ekologicznego wzdłuż doliny rzeki Regi”.

Polska Nagroda Innowacyjności to program prowadzony od trzech lat przez Polską Agencję Przedsiębiorczości. Celem jest nagrodzenie podmiotów działających na polskim rynku, których działalność cechuje innowacyjność i dbałość o strefę badawczo-rozwojową. III edycja Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości odbędzie się w dniach 5-6 listopada w Łodzi. Motywem przewodnim tegorocznej edycji Kongresu jest „Synergia nauki z biznesem – innowacyjna gospodarka”.

Marek Mucha

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *