18-05-2016 » Powiat i region

Zachodniopomorskie chodzenie z kijami po zdrowie

Dla jednych znakomity relaks, dla drugich wymagający sport. Nordic walking – bo on nim mowa,€“ cieszy się od lat ogromną popularnością w całej Polsce. W ogólnopolski trend wpisuje się do dawna Pomorze Zachodnie.

Dobre trasy sprzyjają organizacji różnych wydarzeń dla przybywającej liczby miłośników chodzenia z kijami. Jedno z nich odbędzie się w  sobotę, 21 maja br., w Świdwinie. 

 Świdwińska impreza będzie kolejną odsłoną Grand Prix Zachodniopomorskiego 2016. Uczestnicy powalczą tym razem także o zdrowie. Zawody odbędą się w ramach Dni Walki z Cukrzycą i Otyłością. Gościem sobotniego wydarzenia, organizowanego przez Urząd Miasta i Stowarzyszenie Diabetyków Powiatu Świdwińskiego „Nasze Zdrowie”, będzie członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Anna Mieczkowska.

Do pokonania będzie dystans 10 i 5 km. Biuro zawodów otworzone zostanie już o 8:30. Start do dłuższego z marszów zaplanowano na godz. 10:30, a do krótszego 5 minut później. Zakończenie imprezy, podczas której nie zabraknie wręczenia nagród i wyróżnień nastąpi około godz. 13:30. Na każdego uczestnika czeka posiłek regeneracyjny i niespodzianka. Dodatkowo rywalizacji towarzyszyć będą: pokazy paralotniarskie, wykłady na temat cukrzycy i otyłości, degustacje zdrowej żywności oraz występy zespołu „Dąbrowiacy”.

Grand Prix Województwa Zachodniopomorskiego w Nordic Walking to cykl pięciu imprez dedykowanych specjalnie „kijkarzom”. Pierwsza z nich odbyła się już 30 kwietnia w Trzebiatowie. Kolejne: 23 lipca w Węgorzynie, 14 sierpnia w Dąbkach oraz 10 września w Barlinku określanego, ze względu na położenie i jakość tras, europejską stolicą nordic walkingu.

Grand Prix Zachodniopomorskiego w Nordic Walkingu

Sobota, 21 maja 2016 roku, start godz. 10:30

Świdwin, Park Miejski oraz stadion sportowy Parku Wodnego „Relax”, ul. Sportowa 7 

ZUW

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *