Zabytki toru wodnego Szczecin-Świnoujście

Zapraszam na otwarcie wystawy „Zabytki toru wodnego Szczecin-Świnoujście”, które odbędzie się w czwartek 18 listopada o godz. 15.00 na dziedzińcu Muzeum Narodowego w Szczecinie – Muzeum Tradycji Regionalnych przy ul. Staromłyńskiej 27.
Po wernisażu odbędzie się prelekcja poświęcona wystawie. W uroczystości, obok dyrektorów Muzeum w Kołobrzegu i Szczecinie, a także szefa Urzędu Morskiego w Szczecinie, udział zapowiedział Marek Gróbarczyk, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury.

Oprócz 25 plansz dokumentujących najciekawsze znaleziska wydobyte z modernizowanego toru wodnego Świnoujście-Szczecin, np. średniowieczny miecz z pochwą, pokazane będą także cenne eksponaty. Wśród nich gwiazdowy silnik lotniczy samolotu bombowego Boeing B-17 Flying Fortress z czasów drugiej wojny światowej.

Premierowy pokaz ekspozycji miał miejsce w Warszawie w siedzibie byłego Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, a obecnie części Ministerstwa Infrastruktury. Po zakończeniu prezentacji w Szczecinie wystawę zobaczą jeszcze mieszkańcy Wrocławia, Kołobrzegu i Elbląga.

Daniel Źródlewski rzecznik prasowy Muzeum Narodowe w Szczecinie

Muzeum Narodowe w Szczecinie – Instytucja Kultury Samorządu Województwa
Zachodniopomorskiego współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i
Dziedzictwa Narodowego

To top