16-11-2018 » Powiat i region

Z szacunkiem i patriotyzmem dla flagi. Flagi biało – czerwonej.

Kilka dni temu obchodziliśmy 100. rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Z tej też okazji, w całej Polsce odbywały się przeróżne uroczystości. Mniejsze, większe, ale ogólnie o jednym zasadniczym i niepowtarzalnym znaczeniu, poświęconym naszej wiekowej niepodległości. Tego, że Polska jest i liczy się na mapie nie tylko Europy, choć podziały w niej nie tylko polityczne budzą niejako postrach.

Także na licznych domach, blokach w miejscowościach całego naszego powiatu, pięknie i dostojnie zawisła nasza biało – czerwona. Ale nie wszędzie nasi rodacy doceniali ten sposób świętowania i patriotyzmu, bo niestety w bardzo wielu podobnych miejscach, po prostu naszej biało – czerwonej zupełnie nie zauważyliśmy. Smutne to i przykre, przywodzące na myśl niezgrabne myśli o tym, co i jak świętują niektórzy nasi rodacy taki właśnie ważny i szczególny w historii Polski dzień.

Pięknym i jakże znamiennym przykładem byli mieszkańcy bloku, dodajmy największego bloku przy ulicy A. Mickiewicza w Kamieniu Pomorskim, gdzie mnogość naszych flag narodowych wręcz zadziwiła. Pięknie to wyglądało, bezsprzecznie piękny to był gest. Gest pełnego patriotyzmu i wielkiego szacunku dla flagi. Naszej flagi narodowej w barwach biało – czerwonej.

Miwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *