29-03-2019 » Powiat i region

XXII Wiosenne Koncerty Gitarowe w Zamku Książąt Pomorskich

Koncertem Jubileuszowym Duo Melis, jednego z najbardziej liczących się duetów gitarowych  świata, w sobotę 30 marca w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie rozpoczną się XXII Wiosenne Koncerty Gitarowe.ane jest przez Zamek od 1998 roku. Jest jedną z najstarszych cyklicznych imprez muzycznych Szczecina. Co roku do udziału w nim zapraszani są światowej sławy gitarzyści.

W tym roku koncerty otworzy występ Duo Melis –  hiszpańskiej gitarzystki  Susany Prieto i greckiego gitarzysty Alexisa Muzurakisa. Artyści w 2019 r. świętują  20. rocznicę powstania Duo Melis. Z tej okazji przygotowali światową trasę. Wystąpią w tak prestiżowych miejscach, jak Concertgebouw w Amsterdamie czy Megaron (Grecja). Zagrają recitale we Francji, Włoszech, Norwegii, Grecji, Rumunii,  Szwajcarii i Polsce (w tym koncert na Zamku w Szczecinie). Na  Zamku koncertować będą już po raz kolejny. Klimat tego miejsca i poziom Wiosennych Koncertów Gitarowych spowodowały, że artyści wpisali Szczecin na listę miejsc swojej jubileuszowej, światowej trasy.  W jej ramach wystąpią nie tylko w Europie, ale także w krajach Azji i Ameryki Północnej.

W drugim dniu Wiosennych Koncertów Gitarowych – w niedzielę 31 marca – w szczecińskim Zamku usłyszymy Ach Duo, czyli harfistkę Noemi Hańczyk i gitarzystę  Aleksandra Pankowskiego vel Jankowskiego. Nietypowe zestawienie instrumentów i mało znany oryginalny repertuar stanowi o unikatowości duetu, który jest jedynym takim aktywnie działającym polskim zespołem.

W przyszły weekend w programie wydarzenia są koncerty Duetu Pałac/Cardozo oraz Marcina Dylli.

Na wszystkie koncerty bilety wyprzedane.

Współpraca redakcyjna: RMF Classic.

Ważne dla mediów: Jedyna możliwość zrobienia materiału (uzyskania wypowiedzi) w ten weekend, w trakcie wydarzenia, będzie w sobotę 30 marca, w godz. 17.00 do 17.30. Wówczas do Państwa dyspozycji będzie Pan Piotr Pałac, kierownik artystyczny XXII Wiosennych Koncertów Gitarowych (w galerii – wejście J).

W załączeniu więcej informacji oraz zdjęcia (materiały własne artystów).

 

Z pozdrowieniami

Monika Adamowska,

rzecznik prasowy Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *