XXII OLIMPIJSKA MAJÓWKA

Ponad 300 osób wzięło udział w XXII Olimpijskiej Majówce, w tym prawie 100 uczestników przyjechało z ośrodków specjalnych naszego powiatu. Organizatorzy postanowili w tym roku połączyć zmagania sportowe z Dniem Dziecka i promocją zdrowia. Częścią sportową zajął się Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „Bałtyk” oraz nauczyciele Szkoły Podstawowej im. 5-go Kołobrzeskiego Pułku Piechoty. Atrakcje związane  z Dniem Dziecka zorganizowała prężnie działająca Rada Rodziców SP, a o edukację zdrowotną zadbały panie z Powiatowej Stacji Sanepidu i pielęgniarka szkolna. Zależało nam na tym, aby nasze dzieci i młodzież miała okazję na wspólne spędzenie wolnego czasu oraz integrację z uczniami z Ukrainy, których prawie 70. uczy się w naszej szkole.

Łącznie odbyło się 20 biegów na dystansach 240 i 600 m (wyniki poniżej). W trakcie trwania konkurencji biegowych pani Antonina Kawecka (starszy asystent Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej) i pielęgniarka szkolna Anna Gawłowicz zorganizowały stoisko edukacyjno – informacyjne. Tematem przewodnim, którym zajęły się panie był Światowy Dzień bez Tytoniu, który w tym roku obchodzimy po raz trzydziesty piąty. Panie edukowały na temat szkodliwości palenia papierosów, tych tradycyjnych i elektronicznych. Dużą popularnością  wśród dzieci i młodzieży, jak również rodziców cieszyły się również pomiary tlenku węgla w wydychanym powietrzu.

Organizatorzy imprezy składają serdeczne podziękowania Gminie Dziwnów za środki na organizację tego dnia. Podziękowania kierujemy również do p. Dyrektor Monik Hołdyńskiej za pomoc w organizacji Majówki oraz do Rady Rodziców Szkoły Podstawowej za wkład finansowy, a przede wszystkim osobowy. Dziękujemy Paniom: Annie Chalcarz, Monice Strzałkowskiej, Magdalenie Piechockiej, Agacie Karolak, Natalii Szafrańskiej i Katarzynie Herdzik za przygotowanie dla wszystkich gorącej kiełbaski, waty cukrowej i popcornu. Moim koleżankom, nauczycielkom wychowania fizycznego, Sabinie Greli, Agnieszce Tomczak oraz Beacie Naumuk – Jabłonowskiej za pomoc organizacyjną i wzorową obsługę biegów. Serdeczne podziękowania kierujemy do Sławka Czubaka, pracownika MOSiKu, za wszechstronną pomoc przy organizacji tego dnia.

Dziękujemy wychowawcom i opiekunom dzieci i młodzieży, szczególnie tym z ośrodków specjalnych, za życzliwość, pomoc w organizacji i opiekę.

Wyniki poszczególnych biegów

Kl. I dziewczęta

 1. Aurelia Mazurek
 2. Martyna Tomczak
 3. Hanna Hołdyńska

Kl. I chłopcy:

 1. Kacper Chalcarz
 2. Marko Derefinka
 3. Oskar Kruszewski

Kl. II dziewczęta:

 1. Karolina Jankowska
 2. Gabrysia Juncewicz
 3. Mariia Velyka

Kl. II chłopcy:

 1. Julian Tomczak
 2. Oliwier Fojut
 3. Kacper Matelski

Kl. III dziewczęta:

 1. Lena Bednarczyk
 2. Nelii Loboiko
 3. Zuzia Szymańska

Kl. III chłopcy:

 1. Borys Stanisławowski
 2. Cyprian Karolczyk
 3. Kuba Matuszewski

Kl. IV dziewczęta:

 1. Pola Kłosowska
 2. Waleria Ostrowska
 3. Weronika Surma

Kl. IV chłopcy:

 1. Gabriel Pociask
 2. Maxim Szkytak
 3. Dorian Stochniałek

Kl. V dziewczęta:

 1. Lena Kilianek
 2. Julia Ropelewska
 3. Maja Podolska

Kl. V chłopcy:

 1. Mateusz Około – Kułak
 2. Kacper Kubacki
 3. Kacper Szabunia

 

Kl. VI dziewczęta:

 1. Wiktoria Kowalczuk
 2. Karina Kalibabka
 3. Nina Katarzyńska

Kl. VI chłopcy:

 1. Szymon Około – Kułak
 2. Denis Pidlisnyj
 3. Bogdan Onufriienko

Kl. VII dziewczęta:

 1. Lena Dąbkowska
 2. Natalia Wrońska
 3. Aleksandra Trigubec

Kl. VII chłopcy:

 1. Dariusz Bojzan
 2. Nikita Bondarchuk
 3. Kamil Drzewiecki

Kl. VIII dziewczęta:

 1. Hanna Zawadzka
 2. Wiktoria Paruzel
 3. Aleksandra Kowal

Kl. VIII chłopcy:

 1. Bartłomiej Kusz
 2. Krystian Jankowski
 3. Szymon Tomczak

Szkoły ponadpodstawowe dziewczęta:

 1. Mariia Kovalyshyn

Szkoły ponadpodstawowe chłopcy:

 1. Adrian Zysko
 2. Sebastian Zysko
 3. Alan Kłobucki

 

Jerzy Janawa

LUKS „Bałtyk” Dziwnów

To top