XVII Regaty Łodzi Monotypowych już za nami

Dziś 1 maja w Dziwnowie na Przystani Sezonowej przy Wybrzeży Kościuszkowskim  odbyły się po raz osiemnasty regaty  Łodzi Monotypowych. W  tym samym czasie po raz pierwszy odbyły sie regaty kajakarskich dwójek które zorganizowało Stowarzyszenie Kajak  Dziwnów.

Tym razem pogodna postawiła przed wioślarzami trudne warunki.  W zawodach łodzi Monotypowych rywalizowało ze sobą 14 załóg a w rywalizacji kajakowych 12 zespołów.

Mimo trudnych warunków rywalizacja była zacięta. Wioślarze walczyli z wiatrem , falami i prądem wody który spychał łodzie z kursu. Nie obyło się bez kąpieli, jedna z ekip kajakowych zaliczyła przewrotkę.

Regaty  Łodzi Monotypowych odbyły się w 4 kategoriach: Mężczyźni , Kobiety, Oldboje, Załoga mieszana.

W grupie mężczyzn 1 miejsce zajęła załoga  “Śnięte Makrele z czasem 2.48,52 s., drugie miejsce zajęła załoga Chemik Team a trzecie załoga Straży Granicznej. Pozostałe załogi zajęły kolejno miejsca:            4 -Komenda Powiatowa   Straży Pożarnej, 5 – 8-go Dywizjonu Przeciwlotniczego, 6 – PR GK,M Marynarki Wojennej, 7 – Chemik Brothers, 8 – Minerzy, 9 – Herbaciani Rycerze.

W grupie kobiet najlepszy wynik i pierwsze miejsce uzyskała załoga “Dziewczyny Burmistrza, drugie miejsce uzyskała załoga  OPS Power Range RS, a trzecie Lapies Komando. W kategorii Oldbojów 1 miejsce zajęła załoga   “Komandosi Dziwnów a  w kategorii Załoga Mieszana -załoga Stowarzyszenia Batalion.

Również zacięta rywalizowali ze sobą ekipy kajakarzy. W tych zawodach 1 miejsce zajęła ekipa Janusz Stasiak i Paweł Olejniczak, 2 miejsce   Sławomir Piwiński i Bartosz Burzacki, 3 miejsce Leszek Lewandowski i Piotr Czubak.

Podczas Dziwnowskiej Majówki nie zabrakło innych atrakcji, były animacje i zabawy dla najmłodszych, wielkie grillowanie i darmowy poczęstunek dla wszystkich gdzie w kucharzy zamienili się Burmistrz Dziwnowa  i jego zastępca. Nie zabrakło morskiego nastroju w który wprowadził Zespół Kubryk grający szanty i związane z morzem piosenki.

W.T.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *