29-01-2018 » Powiat i region

Jak wytrwać w postanowieniach noworocznych?

Aż 47% Polaków chciałoby zmienić coś w swoim wyglądzie zewnętrznym, z czego ponad trzy piąte stracić na wadze, jak podaje CBOS. Jednym z najczęstszych postanowień noworocznych jest więc zrzucenie zbędnych kilogramów i zwiększenie aktywności fizycznej. Jednak wraz z upływem pierwszego miesiąca nowego roku, prawie połowa z nas rezygnuje ze swoich planów, a w grudniu zaledwie 10% osób może pochwalić się zrealizowanymi noworocznymi postanowieniami. Co oprócz motywacji i samozaparcia może pomóc w osiągnięciu tego trudnego celu? Na pewno warto zwrócić uwagę na gadżety elektroniczne, np. inteligentną wagę czy zegarek, które mogą zapewnić codzienne wsparcie.

To, w jaki sposób określamy cel ma ogromny wpływ na jego realizację. Jeżeli naszym postanowieniem noworocznym jest na przykład schudnięcie 10 kg w ciągu roku, eksperci radzą, aby proces ten podzielić na etapy. Po każdym miesiącu warto sprawdzać rezultaty, wyciągać wnioski i ewentualnie modyfikować swoje podejście, jeżeli nie jesteśmy zadowoleni z efektów. Jeżeli do tej pory, w celu pomiaru postępów, korzystaliśmy ze zwykłej wagi łazienkowej, warto pomyśleć o wypróbowaniu wersji smart.

Inteligentna waga, poza informacją o ciężarze ciała, dostarcza wiele dodatkowych, istotnych parametrów, przydatnych w ocenie efektów. Jedno z najnowszych tego rodzaju urządzeń wprowadzonych na rynek – Huawei Body Fat Scale AH100 mierzy zawartości tkanki tłuszczowej, masy mięśniowej, tkanki kostnej i wody w organizmie oraz oblicza wskaźniki BMI i BMR (podstawowej przemiany materii). Co ważne, waga współpracuje z prawie każdym urządzeniem z systemem Android i iOS. Dzięki takiemu rozwiązaniu, wystarczy kilka kliknięć na smartfonie i otrzymujemy aktualny pomiar, a także informacje o zmianach wagi ciała, tkanki mięśniowej i tłuszczowej z podziałem na tygodnie, miesiące i lata.

Oprócz smart wagi, warto też rozważyć zakup inteligentnego zegarka. Urządzenie to będzie przydatne nie tylko w codziennych sytuacjach, jak na przykład płacenie zegarkiem dzięki modułowi NFC, ale będzie też bardzo pomocne dla osób, które chcą ruszać się więcej i zrzucić zbędne kilogramy.

Smart zegarki, dzięki możliwości pomiaru pulsu, umożliwiają też pomiar spalanych kalorii, np. podczas joggingu i tym samym ułatwiają zarządzenie codziennym bilansem kalorycznym, kluczowym jeżeli chodzi o spadek lub wzrost wagi ciała. Wszystkie odczyty automatycznie przesyłane są też do zsynchronizowanego z zegarkiem smartfonu, dzięki czemu łatwiej przeanalizować trasę joggingu czy efektywność treningu.

Więcej informacji o rozwiązaniach Huawei:

 

O Huawei Consumer Business Group

Od końca 2013 roku produkty i usługi firmy Huawei są dostępne w ponad 170 krajach, docierając do ponad 1/3 ludzkości. Huawei został trzecim, globalnym producentem smartfonów pod względem sprzedaży w 2013. Firma otworzyła również 16 centrów rozwoju na całym świecie, m.in w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Szwecji, Rosji, w Indiach i Chinach. Jedna z trzech grup biznesowych Huawei – Huawei Consumer Business Group (BG) odpowiada za szerokie portfolio produktowe w tym smartfony, urządzenia mobilne, domowe routery oraz usługi w chmurze. Dzięki ponad 20-letniemu doświadczeniu na rynku teleinformatycznym (ICT) i rozbudowanej, światowej sieci partnerów i współpracowników, Huawei BG dostarcza najnowocześniejsze technologie i rozwiązania klientom na całym świecie.

Aby uzyskać więcej informacji odwiedź stronę Huawei Consumer BG: consumer.huawei.com/pl/

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami na temat Huawei Consumer BG, śledź nas na:

 

Facebook: https://www.facebook.com/HuaweimobilePL/

Twitter: https://twitter.com/huaweimobilepl

Instagram: https://www.instagram.com/huaweimobilepl/

YouTube: https://www.youtube.com/user/HuaweiPolska 

Beata Chądzyńska 

Małgorzata Stańczyk

Bartosz Wódecki

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *