Wyróżnienie Ministra Sportu i Turystyki dla Jacka Kołby

Podczas piątkowych uroczystości w dniu 16 października w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Golczewie przyznano wyróżnienie dla pana Jacka Kołby – trenera sekcji kolarskiej LKS „Baszta” Golczewo.
Jacke Kołba otrzymał Złotą Odznakę „Za Zasługi Dla Sportu” od Ministra Sportu i Turystyki Adama Korola. W imieniu ministra wyróżnienie wręczyła oficjalnie pani Renata Zaremba – Posłanka na Sejm RP. Gratulacje złożyli również Poseł na Sejm RP pan Bartosz Arłukowicz, Starosta Kamieński pan Józef Malec, Burmistrz Golczewa pan Andrzej Danieluk, Dyrektor Zespołu Szkól Publicznych w Golczewie pani Aldona Kaczmarek oraz Prezes LKS „Baszta” Golczewo pan Grzegorz Dyksy.
Jacek Kołba (II stopień trenerski) jest trenerem Ludowego Klubu Sportowego „Baszta” Golczewo do 1988 r. W ciągu tego czasu zawodnicy miejscowego klubu zdobyli 3 medale Mistrzostw Europy oraz ponad 70 medali Mistrzostw Polski, w tym m.in. 14 tytułów Mistrza Polski, 21 tytułów – Wicemistrz Polski. Wielu wychowanków trenuje obecnie w najlepszych kolarskich klubach w Polsce i za granicą. Zawodnicy startują z dużym powodzeniem na imprezach krajowych i zagranicznych- w Pucharach i Mistrzostwach Świata. Od kilku lat LKS „Baszta” Golczewo, dzięki osiąganym wysokim sportowym wynikom plasuje się corocznie w pierwszej dziesiątce najlepszych kolarskich klubów w Polsce.
Jacek Kołba jest osobą, która swój prywatny czas poświęca dla pasji, jaką jest sport. Kolarstwo to specyficzna dyscyplina sportu, która wymaga wielu wyrzeczeń i zajmuje dużo czasu. Codzienne treningi trwające po kilka godzin, praca z różnymi kategoriami wiekowymi, ciągłe wyjazdy na zgrupowani i zawody sportowe – to wszystko sprawia, że bycie trenerem w tych czasach to duże wyzwanie. Golczewo – miejscowość, w której Jacek Kołba jest trenerem – jest znane w „światku kolarskim” jako miejsce skąd pochodzą najlepsi kolarze. Wielu zawodników, aby osiągnąć swój życiowym sukces przyjeżdża do Golczewa by móc trenować z najlepszymi i pod najlepszą sportową opieką
Przyznawane wyróżnienia przez Ministra Sportu i Turystki potwierdzają, że praca szkoleniowa Jacka Kołby w LKS „Baszta” Golczewo jest doceniana i dostarcza wiele sportowych emocji.
Dodatkowo potwierdzeniem doskonałej pracy Jacka Kołby z zawodnikami w golczewskim klubie jest zdobycie – przez Piotra Gawrońskiego w Mistrzostwach Europy w 2010 r. ze startu wspólnego – tytułu II Wicemistrza Europy.
Jacek Kołba jako przedstawiciel LKS “Baszta” Golczewo jest również organizatorem (przy współudziale Gminy Golczewo) sportowych imprez na terenie gminy Golczewo tj. Mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym w 2008 i 2010 r., Mistrzostw Makroregionu w kolarstwie szosowym oraz kolarstwie górskim MTB.
Osobiste zaangażowanie i trud wkładany w szkolenie dzieci i młodzieży potwierdza fakt, że praca, która jest wykonywana z satysfakcją, przynosi więcej korzyści, a przypadku Jacek Kołba są to sportowe sukcesy, na które trzeba bardzo ciężko pracować.
Otrzymane wyróżnienia to:
1. Państwowe:
– srebrny krzyż zasługi nadany w 2004 r.
2. Resortowe:
– Odznaczenie „Za Zasługi dla Kolarstwa Polskiego” – Prezes PZKOl Wojciech Walkiewicz 2003 r.
– Złota Honorowa Odznaka LZS przyznana przez Prezydium Rady Wojewódzkiej Zrzeszenia LZS w 2006 r.,
– wyróżnienie II stopnia przyznane przez Ministra Sportu i Turystyki Mirosława Drzewieckiego za zasługi szkoleniowe w 2007 r.,
– wyróżnienie II stopnia – nagroda zespołowa przyznana w 2006 r. przez Ministra Sportu i Turystyki Tomasz Lipca za zasługi szkoleniowe w 2005 r.
– Złota Odznaka Za Zasługi Dla Sportu przyznana w 2015 r. przez Ministra Sportu i Turystyki Adama Korola.
Warto dodać, że tegoroczne wyróżnienie dla Jacka Kołby to zasługa pani Renaty Zaremby Posłanki na Sejm RP, która osobiście zaangażowała się w uhonorowanie Jacka za jego sportowe zasługi.
Serdecznie gratulujemy wyróżnienia i życzmy, aby kolarska praca z młodzieżą przynosiła satysfakcję i owocowała w sportowe wyniki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *