24-10-2015 » Dziwnów, Powiat i region

Wyróżnienia dla Gminy Dziwnów

SEJM RP – Czas po sezonie letnim to okazja do szeregu podsumowań i analiz. Odbywają się one nie tylko na poziomie gminnym czy powiatowym, ale też ogólnopolskim. Ich wyrazem są różnego rodzaju rankingi, które dotykają bardzo wielu zagadnień związanych z działaniem lokalnych samorządów. W klasyfikacjach tych, prowadzonych przez różne ośrodki badawcze na zlecenie najróżniejszych instytucji, Dziwnów (co cieszy szczególnie) już od dłuższego czasu plasuje się w ścisłej czołówce.
Potwierdzeniem tego jest przyznanie kolejnych dwóch wyróżnień, tym razem przez Komisję Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej, która razem z Wydziałem Administracji i Nauk Społecznych Politechniki Warszawskiej oraz Fundacją Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” postanowiły przyznać gminie Dziwnów wyróżnienie za zajęcie 2 miejsca w rankingu Najdynamiczniej Rozwijających się Samorządów w latach 2003-2014 (w kategorii Gminy Miejsko-Wiejskie). Nasza gmina zajęła także III miejsce w rankingu Zrównoważonego Rozwoju Jednostek Samorządu Terytorialnego roku 2015 w tej samej kategorii (Gminy Miejsko-Wiejskie).
Gala, na której ogłoszono wyniki rankingów miała bardzo uroczysty charakter. Odbywała się w Sejmie RP, wśród przedstawicieli najwyższych władz państwowych i przy bardzo dużym zainteresowaniu mediów. Jak podkreślano podczas tej uroczystości, jakość życia każdego z obywateli w dużej mierze zależy od samorządów i tego, jak się rozwijają oraz jak gospodarują posiadanymi środkami.
Zwracano również uwagę na koncepcję rozwoju i zdolność do wykorzystywania posiadanych atutów (położenia, warunków geograficznych, lokalnej przedsiębiorczości, kapitału ludzkiego).
Waga tego wydarzenia była tym samym bardzo duża, a wyróżnienia cenne, bo pozwalające na spięcie klamrą pewnego etapu zmian, które zachodzą w gminie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *