Wynajem czy leasing samochodu – które rozwiązanie opłaca się bardziej?

Wiele osób zastanawia się nad tym czy lepszym rozwiązaniem jest długoterminowy najem samochodu, czy też leasing – szczególnie przedsiębiorcy, którym niezbędne do prowadzenia działalności jest nowe auto. Oba rozwiązania wydają się być o wiele bardziej opłacalne finansowo niż inwestycja w nowy pojazd i długoterminowe spłacanie go w czasie, gdy faktycznie sam samochód traci na wartości. Która zatem opcja okaże się najlepsza w naszej firmie?

Leasing samochodu

Leasing stanowi od wielu lat najpopularniejszą formę finansowania nowych pojazdów w firmie. Wiele osób decyduje się na leasing ze względu na stosunkowo niskie koszty użytkowania samochodu, brak zawiłych formalności, a także niską cenę wykupu.

Umowa leasingu pomiędzy przedsiębiorcą a leasingodawcą jest zawierana na określony czas, tak samo jak miesięczna rata, która z reguły jest stała. Po umownym okresie przedsiębiorca ma możliwość wykupienia użytkowanego samochodu za ułamek kwoty zakupu nowego samochodu.

Decydując się na leasing samochodu, warto mieć jednak na uwadze dodatkowe koszta, które musimy ponieść w związku z użytkowaniem pojazdu. Są to między innymi wydatki ubezpieczeniowe, serwis, przegląd samochodu, a także takie niuanse jak zakup opon zimowych.

Długoterminowy wynajem samochodu

Wynajem samochodu w Szczecinie może być idealną propozycją dla wszystkich tych osób, które w tym mieście cenią sobie przewidywalność wydatków poniesionych na samochód. W przypadku wynajmu samochodu interesuje nas jedynie miesięczna opłata, która jest z góry ustalana przez firmę wynajmującą nam samochód. Wszelkie kwestie ubezpieczeniowe i techniczne stoją również po stronie firmy wynajmującej.

Niektóre firmy oferują atrakcyjne warunki takiej współpracy, zgodnie z którymi mamy możliwość wymiany samochodu już po kilku latach od rozpoczęcia współpracy i najmu pojazdu.

Wiele osób zastanawia się również, na jakich warunkach można wynająć samochód w Szczecinie? Formalności związane z najmem długoterminowym są sprowadzone do niezbędnego minimum, a my już po jednym spotkaniu będziemy mogli cieszyć się z użytkowania nowego samochodu wysokiej jakości. Po zakończonym okresie wynajmu oddajemy samochód i nie musimy przejmować się żadnymi kwestiami technicznymi, w tym sprzedażą pojazdu.

To top