27-01-2018 » Powiat i region

Wykonawcę tunelu w Świnoujściu poznamy dopiero po wyroku sądu w Szczecinie

Szczecińska Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) poinformowała w czwartek 24 stycznia 208 r., że decyzja o wyborze najkorzystniejszej oferty w przetargu na budowę tunelu w Świnoujściu zapadnie po rozstrzygnięciu sądowym.

W grudniu 2017 r. Krajowa Izba Odwoławcza uznała odwołania złożone przez dwóch oferentów konsorcjum Toto oraz konsorcjum Porr, które odwołały się od wcześniejszego wyboru konsorcjum Astaldi, w przetargu na realizację tunelu łączącego wyspy Uznam i Wolin w Świnoujściu.

W związku z tym należało unieważnić poprzednie rozstrzygnięcia i dokonać ponownej oceny ofert.

24 stycznia 2018 r. do Generalnej Dyrekcji wpłynęła kopia skargi na wyrok Krajowej Izby Odwoławczej ws. odwołania konsorcjum Porr złożona przez konsorcjum Toto do Sądu Okręgowego w Szczecinie. Generalna Dyrekcja wstrzymuje zatem dalszy wyborów najkorzystniejszej oferty do rozstrzygnięcia sprawy przez Sąd Okręgowy w Szczecinie.

Przypomnijmy, świnoujski magistrat oszacował, że łączny koszt inwestycji to 912 mln zł, z czego dofinansowanie unijne wyniesie ponad 772 mln zł. Pozostałą kwotę zabezpiecza budżet miasta Świnoujście.

Stała przeprawa w Świnoujściu połączy wyspy Uznam i Wolin, które rozdziela rzeka Świna, będąca również częścią toru wodnego do portu w Szczecinie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *