14-07-2016 » Golczewo, Powiat i region

Tak wyglądał początek wakacji w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Golczewie

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Golczewie od pierwszego dnia wakacji prowadził kreatywne wakacyjne warsztaty dla dzieci i młodzieży, które trwały 2 tygodnie. Zajęcia w pierwszym tygodniu odbywały się pod hasłem „Kreatywne warsztaty plastyczne”.

Licznie przybywająca na nie grupa dzieci i młodzieży mogła spróbować swoich sił w różnych technikach i pracować z różnymi materiałami. Powstały leśne zwierzęta z masy papierowej, piękne makiety podwodnego świata, wakacyjne witraże oraz piękne obrazy malowane na sztalugach. Wszystkie prace stworzyły wystawę, która podsumowała pierwszy tydzień warsztatów.
Warsztaty w kolejnym tygodniu odbywały się pod hasłem „Szycie dla najmłodszych”. Tym razem dzieci mierzyły się z szyciem i bywały z podstawowymi materiałami tj. filc i bawełna. Wiele z nich po raz pierwszy w życiu miało do czynienia z igłą i nitką. Szyte były filcowe żaby, powstały makiety zoo oraz skarpetkowe wesołe pacynki. Najwięcej radości przyniosło jednak dzieciom i młodzieży tworzenie swoich własnych niepowtarzalnych poduszek. Każdy mógł namalować na materiale to, co chciał, a następnie napełnić poszewkę taką ilością miękkiego puchu, jaką tylko miał ochotę.
W każdym z warsztatowych dni kreatywnym zadaniom towarzyszyły gry integracyjne, które wciągały wszystkich małych uczestników. Dzieci mogły wiec spożytkować swoją energię podczas wesołych zabaw.
Te warsztaty to nie ostanie wakacyjne działanie Gminnego Ośrodka Kultury w Golczewie. Już 22.07.2016 r. rozpoczną się bezpłatne warsztaty teatralne, na które zapisy nadal trwają. Potrwają one do 30.07.2016 r. Wziąć w nich udział mogą osoby w wieku od 11 do 18 lat. Umiejętność i doświadczenie nie grają roli. Wszelkie informacje na temat warsztatów udzielane są pod nr tel. 512 786 445.

UM Golczewo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *