Wydawnictwo Replika zaprasza do zakupu nowych pozycji książkowych

„Niechciane” Iwona Żytkowiak – Fascynujące dzieje kilku pokoleń silnych kobiet.
Kiedy Tekla Tracz wchodzi po trapie liniowca pasażerskiego złamana bólem z powodu pozostawionej na pastwę losu w Ameryce córeczki Kasi, nikt nie jest w stanie przewidzieć, że to dramatyczne dla niej wydarzenie zdeterminuje losy kilku pokoleń kobiet.

Rozciągnięta w czasie opowieść o kobietach z rodziny Traczów rozpoczynająca się w pierwszych latach XX wieku. Tekla, Barbara, Monika i Waleria – choć popełniają błędy poprzednich pokoleń i płacą za to wysoką cenę, to jednak wciąż szukają w sobie siły do walki z przeciwnościami losu.

„Głód” Graham Masterton

Nietuzinkowy pomysł, sugestywne opisy i apokaliptyczna wizja końca USA w najpopularniejszym thrillerze katastroficznym Grahama Mastertona!

Ed Hardesty jest właścicielem gigantycznej farmy w Kansas. Niezmierzone połacie pszenicy, które zgodnie z przeznaczeniem miały zamienić się w czysty zysk i uczynić farmera bogatym, dotyka tajemnicza zaraza. Desperackie próby jej zwalczenia kończą się fiaskiem.
Podobne problemy występują w całych Stanach Zjednoczonych. Zboża, warzywa, owoce zostają skażone. Najpotężniejszy naród na świecie z dnia na dzień staje przed widmem głodu, który sprawia, że ludzie wyzbywają się cech ludzkich, zastępując je pierwotnymi instynktami przeżycia, najmroczniejszymi żądzami i przemocą.

„Przestępcy z Łubianki” Aleksander Litwinienko

Rosja niejednokrotnie w dziejach udowadniała, że ma aspiracje, by stać się „żandarmem Europy”. Nawet dzisiaj chore ambicje carów kontynuują swymi działaniami Władimir Putin i jego poplecznicy, czego byliśmy i jesteśmy niestety obecnie świadkami.

Jednym z ludzi, którzy przeciwstawili się neoimperialnej polityce Kremla był Aleksander Litwinienko. „Przestępcy z Łubianki” ukazują nieznane fakty z działalności Federalnej Służby Bezpieczeństwa Rosji. To bezpośrednia relacja człowieka, który nie chciał być „cynglem” Putina. Aleksander Litwinienko ujawnił, że „tarcza i miecz” partii jest w rzeczywistości ogromną strukturą kryminalną. Zapłacił za to najwyższą cenę.

Opis:
Nieznane fakty z działalności Federalnej Służby Bezpieczeństwa w bezpośredniej relacji największego „zdrajcy” w jej dotychczasowej historii.

Pomimo wszystkich okoliczności zewnętrznych i osobistych Aleksander Litwinienko chciał zachować ludzką godność i choć odrobinę przyzwoitości w kraju, gdzie jednostka nie znaczy nic, a bezkarność władzy jest nieskończona.
Z przeprowadzonych rozmów dowiadujemy się o szczegółach zatrzymania i postępowaniu sądowym przeciw niemu. Poznajemy jego drogę od wiernego agenta do zbuntowanego „przestępcy”.
Litwinienko usprawiedliwia swój bunt przeciwko systemowi, argumentując, że to nie on zdradził, ale jego zdradzono i oszukano. Poznajemy motywy, jakimi się kierował oraz ideały, które musiał poświęcić w walce o sprawiedliwość w Rosji.
Umierając, oskarżył wprost Władimira Putina: „Może uda ci się uciszyć mnie, ale ta cisza ma swoją cenę. Pokazałeś, że jesteś tak barbarzyński i bezwzględny, jak twierdzą twoi najbardziej wrodzy krytycy. Okrzyki protestu z całego świata będą dźwięczeć w pańskich uszach, panie Putin, przez resztę pańskiego życia. Oby Bóg wybaczył ci to, co zrobiłeś”.

„Litwinienko pokazuje, że „tarcza i miecz” partii jest w rzeczywistości ogromną strukturą kryminalną.” – Władimir Bukowski

„Książka straszna, porywająca i potrzebna.” –  Wiktor Suworow

Osoby zainteresowane egzemplarzami recenzenckimi, konkursowymi i/lub promocyjnymi proszone są o kontakt.

W odpowiedzi zwrotnej prosimy o podawanie adresu do wysyłki egzemplarzy.

Aleksandra Tepper
Kierownik działu promocji

tel. 515 339 813

To top