Wycieczka krajoznawcza uczniów kamieńskiego Koła PSOUU

Międzyzdroje i okolice

Uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy i podopieczni Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego udali się na wycieczkę krajoznawczą po Wyspie Wolin. Pierwszym punktem wycieczki było wejście na punkt widokowy w okolicy góry Gosań na wysokość 95 m. n.p.m. Jest to najwyższy punkt wzgórz okalający od wschodu wzdłuż wybrzeża Międzyzdroje. Wysoki klif podkreśla walory krajoznawcze Wyspy Wolin.

Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Międzyzdrojów: spacer Promenadą, przykładanie dłoni do dłoni odciśniętych przez polskie gwiazdy na Alei Gwiazd. Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach, to tradycja ponad dwudziestu dotychczasowych imprez, które z roku na rok przyciągają coraz więcej osób.

Jednym z kolejnych ciekawszych miejsc było oglądanie domu stojącego dachem do dołu, który okazał się bardzo interesujący i niesamowity. Po emocjach związanych z oglądaniem odwróconego domu, uczniowie przeszli na międzyzdrojskie molo, jedno z najdłuższych, które w głąb wód Bałtyku ciągnie się 300 metrów. Jest to jedna  z najczęściej odwiedzanych atrakcji przez wczasowiczów i turystów. Mimo chłodnej bryzy, wszyscy byli zadowoleni ze spaceru po tym pięknym miejscu.

Kolejny i zarazem ostatni punkt wycieczki to miejscowość Wapnica i okolice brzegu Jeziora Turkusowego. Podziwiano turkusową toń wody, której koloryt jest niewyobrażalny i Niue mniej rzadko spotykany.

Warto przypomnieć, że ponad 100 lat temu działała w tym miejscu kopalnia kredy, która z niewyjaśnionych przyczyn została zalana przez wody gruntowe i podgruntowe. Z relacji wielu nurków wiadomo, że na dnie znajdują się pozostawione tam wagoniki kolejowe i tory. Znajdują się one w takiej samej pozycji i miejscu, w jakim kopalnia została zalana.

Wycieczka uczniów była bardzo udana, a śmiech, głośny gwar rozmów, poczucie humoru i wspólne opowieści dotyczące wyjazdu, nie opuszczały młodych uczestników w drodze powrotnej do placówki.

Miwa

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *