Wybieramy burmistrza Kamienia Pomorskiego i Dziwnowa -wyniki ankiety.

Jesienią tego roku czekają nas wybory władz samorządowych. Wybierać będziemy radnych rad gmin naszego powiatu, radnych powiatu kamieńskiego, jak również radnych sejmiku zachodniopomorskiego. W gminach naszego powiatu wybierać będziemy w wyborach bezpośrednich burmistrzów gmin: Kamienia  Pomorskiego, Dziwnowa, Golczewa, Wolina i Międzyzdrojów oraz wójta Gminy Świerzno. Od wyników tych wyborów zależy bardzo dużo. Burmistrzowie poszczególnych gmin, jak i wójt Gminy Świerzno kreują rozwój swoich gmin, realizują politykę społeczną i gospodarczą gmin. Wybrani przez nas radni jako rada gminy (rada miejska) stanowić będą organ uchwałodawczy gminy. Do właściwości rady gminy należą wszystkie sprawy pozostające w zakresie działania gminy. Rada gminy kontroluje działalność burmistrza lub wójta oraz  gminnych jednostek organizacyjnych oraz jednostek pomocniczych gminy.

Od wyborów, jakie dokonamy jesienią zależy bardzo dużo. Dobry wybór to rozwój gminy, nowe inwestycje, zadbane ulice, dobrze wyposażone szkoły kształcące nasze dzieci na wysokim poziomie. Zły wybór to stagnacja, brak rozwoju, a czasem nawet cofanie się wstecz.

Nasza redakcja przez okres ostatnich trzech tygodni prowadziła ankietę w gminie Kamień Pomorski i Dziwnów. Dziś przedstawiamy Państwu wyniki tej ankiety.

Gmina Kamień Pomorski 

W ankiecie wzięły udział 334 osoby. Poniżej podajemy kandydatów w kolejności otrzymania najwięcej głosów poparcia.

 1. Janik Jolanta – 45 głosów
 2. Mamzer Sebastian – 44 głosy
 3. Karpiński Bronisław – 43 głosy
 4. Siomka Jarosław – 41 głosów
 5. Kuryłło Stanisław – 40 głosów
 6. Motyka Stanisław – 38 głosów
 7. Jóźwiak Grzegorz – 37 głosów
 8. Kołoszuk Anatol – 16 głosów
 9. Juszczak Ariel – 12 głosów
 10. Szefliński Leszek – 9 głosów
 11. Świderski Marek – 8 głosów
 12. Inna osoba – 1 głos

Gmina Dziwnów

W ankiecie wzięło udział 215 osób. Poniżej podajemy kandydatów w kolejności otrzymania głosów poparcia.

 1. Jóźwiak Grzegorz – 153 głosy
 2. Kapitan Jarosław – 38 głosów
 3. Dymerski Henryk – 24 głosy

Komentarz naczelnego

Mieszkańcy, których poprosiliśmy o udział w ankiecie chętnie brali w niej udział, choć zdarzały się nieliczne osoby, które udziału w ankiecie nam odmówiły. W Dziwnowie zdecydowanym liderem jest obecny Burmistrz Grzegorz Jóźwiak, który otrzymał prawie 71,2 % głosów poparcia przez mieszkańców gminy Dziwnów. Drugi w kolejności kandydat Kapitan Jarosław otrzymał zaledwie niecałe 17,7 % głosów.

Diametralnie inaczej sytuacja wyglądała w  gminie Kamień Pomorski. Tam zdecydowanego lidera nie było. Zaskakująco aż 7 kandydatów otrzymało zbliżony do siebie wynik. Najlepszy wynik uzyskała szefowa Koła PSONI w Kamieniu Pomorskim Pani Jolanta Janik. Otrzymała ona 45 głosów, co stanowi 13,47 % wszystkich głosów. Trzech kolejnych kandydatów otrzymało zbliżony wynik. I tak, drugi wynik otrzymał Mamzer Sebastian, który otrzymał 44 głosy, to jest o jeden mniej od lidera ankiety. Trzeci wynik otrzymał były Burmistrz Kamienia Karpiński Grzegorz 43 głosy, a czwarty Siomka Jarosław – 41 głosów. Zaskakująco niski wynik otrzymał obecny burmistrz Kamienia Pomorskiego Stanisław Kuryłło. Otrzymał on zaledwie 40 głosów mieszkańców Gminy, co daje zaledwie około 11,97% głosów, a co klasuje go dopiero na 5 miejscu. Tuż za nim uplasował się Stanisław Motyka z 38 głosami i Grzegorz Jóźwiak z 37 głosami. Większość uczestników ankiety miała pełną świadomość, że Grzegorz Jóźwiak nie wystartuje na burmistrza Kamienia Pomorskiego. Mimo to oddając na niego swój głos uczestnicy chcieli w ten sposób wyrazić poparcie dla jego kandydatury.

W przypadku obu tych gmin to nie koniec naszej ankiety. Sześciu najwyżej notowanych kandydatów w przypadku gminy Kamień Pomorski oraz dwie osoby z gminy Dziwnów, w  następnych wydaniach naszej gazety będzie Państwu bliżej przestawionych. Spróbujemy przybliżyć państwu te osoby, przedstawić ich pomysł na rozwój Waszej gminy. Na pół roku przed wyborami ponownie zapytamy Państwa o Waszą opinię, kogo widzicie z tych osób, jako swojego kandydata na burmistrza swojej gminy. Mamy nadzieję, że uda się nam ułatwić Państwu wybór najlepszego kandydata na burmistrza czy wójta Waszej gminy. Wierzymy, że naszą sondą i przedstawieniem kandydatur pomożemy Państwu dokonać dobrego wyboru.

Waldemar Taranowicz

 

 

Jeden komentarz na temat: Wybieramy burmistrza Kamienia Pomorskiego i Dziwnowa -wyniki ankiety.

 1. Avatar Piotrek pisze:

  Kuryło dopiero na 5 miejscu? Pora na zmiany!!!! Tak Trzymać

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *