13-12-2019 » Powiat i region

Współpraca w szczytnym celu. Kropla na wagę złota

Krew i jej składniki to bezcenny dar. Jest potrzebna na salach operacyjnych i osobom ciężko chorym. To lek, którego nie można wytworzyć w sposób sztuczny. Dawcy podkreślają, że oddanie krwi to stosunkowo niewielkie poświęcenie – wystarczą chęci i dobre samopoczucie – a dla potrzebującego to kwestia zdrowia, a często życia. Warto wspierać tę ideę.

Z tego względu Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego rozstrzygnął już po raz drugi konkurs „Honorowy PracoDawca 2018/2019”.  Nagrody przyznano w trzech kategoriach: Najlepsza promocja honorowego krwiodawstwa, Największa ilość krwi oddana przez 1 pracownika, Największa ilość krwi oddanej przez pracowników danej firmy w przeliczeniu na 1 pracownika. Przedmiotem oceny komisji konkursowej była aktywność pracodawców i pracowników od 1 czerwca 2018 r. do 31 maja 2019 r.

Jednostka Wojskowa nr 3741 – I kompania Regulacji Ruchu w Szczecinie  zwyciężyła w kategorii Najlepsza promocja honorowego krwiodawstwa.

W kategorii Największa ilość krwi oddana przez 1 pracownika (osobno oceniane były panie i panowie) zwyciężyli: Dorota Nadolna z Komendy Wojewódzkiej PSP w Szczecinie oraz Radosław Szukalski z InfinIT Codelab sp. z o.o. Pan Radosław może pochwalić się wynikiem 5,85 l oddanej krwi bądź jej składników w przeliczeniu na krew pełną.

Firmą, która zmobilizowała najlepiej pracowników, a więc zwyciężyła w kategorii Największa ilość krwi oddanej przez pracowników danej firmy w przeliczeniu na 1 pracownika okazała się spółka z o. o. Interpaper (0,75 l).

Laureaci konkursu odbiorą dyplomy 17 grudnia 2019 r. o godzinie 12.30 w Urzędzie Marszałkowskim (ul. Wyszyńskiego 30) z rąk posła na Sejm Jarosława Rzepy, prezesa Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK działającego przy Urzędzie Marszałkowskim.

Biuro Prasowe

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *