21-01-2016 » Powiat i region

WRDS na temat ustawy stoczniowej

Dnia 20 stycznia br. odbyło się II posiedzenie Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego. W spotkaniu wziął udział minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk, który przedstawił ogólne założenia prac nad ustawą stoczniową i uczestniczył w dyskusji poświęconej przemysłowi stoczniowemu w Szczecinie.

– Ustawa wprowadzająca m.in. ułatwienia dla przedsiębiorców działających w branży gospodarki morskiej ma zostać wprowadzona w ciągu 100 dni działania rządu. Nowe regulacje mają na celu m.in. uporządkowanie zarządzania i spraw własnościowych na terenie Szczecińskiego Parku Przemysłowego, utworzenie konsorcjum zdolnego do przyjmowania i realizowania dużych kontraktów rządowych oraz stworzenie odpowiednich warunków finansowych dla firm branży morskiej – mówił podczas posiedzenia minister Marek Gróbarczyk.

Minister zaprosił również wszystkie zainteresowane instytucje, organizacje, stowarzyszenia i związki do przesyłania swoich uwag i pomysłów dotyczących tworzonej ustawy.

– W marcu rozpoczniemy etap konsultacji społecznych nad projektem nowych przepisów. Będziecie Państwo wtedy mieli możliwość zapoznania się z zapisami ustawy i zaopiniowania jej, do czego bardzo zachęcam – powiedział minister gospodarki morskiej.

Pozostała część posiedzenia WRDS poświęcona była sprawom organizacyjnym. Wojewódzka Rada Dialogu Społecznego odbyła się w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie. Tematy uzgodniono podczas posiedzenia prezydium rady, z udziałem wojewody Piotra Jani.

ZUW Szczecin

Jeden komentarz na temat: WRDS na temat ustawy stoczniowej

  1. Avatar Adam Kowalski Irek pisze:

    Cieszy mnie fakt, że Minister Gróbarczyk dąży do wznowienia działalności stoczniowej w Szczecinie. Tak trzymać. Szczecin to kolebka stoczniowa w Polsce. Tu są duże tradycje. Politycy zniszczyli przemysł stoczniowy w Szczecinie. Dziś inni politycy zamierzają go wskrzesić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *