Worek medali szczecińskich ratowników wodnych w Hiszpanii. Spotkanie z medalistami Mistrzostw Europy

Aż jedenaście medali zdobyli polscy ratownicy wodni podczas Mistrzostw Europy w hiszpańskim Castellon de la Plana. Większość z nich przypadła w udziale zawodnikom szczecińskiego Centrum Kształcenia Sportowego. Nasi reprezentanci – szczególnie w wyścigach sztafetowych – byli prawdziwą rewelacją. W poniedziałek, 29 listopada 2021 roku w siedzibie zachodniopomorskiego sejmiku z medalistami mistrzostw i ich trenerem spotka się członek Zarządu Województwa Stanisław Wziątek oraz przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Sejmiku Województwa Marcin Przepióra.

Mistrzostwa Europy podzielono na część morską i część basenową. Zawodniczki i zawodnicy rywalizowali w konkurencjach indywidualnych i sztafetowych. Sportowcy zmagali się z przeszkodami, holowali manekina, rzucali liną czy biegali w sprintach na czas po plaży. W sumie polska kadra wywalczyła aż jedenaście krążków, zajmując w klasyfikacji generalnej siódme miejsce.

Trzon narodowej reprezentacji stanowili w Hiszpanii szczecinianie – zawodnicy CKS. Aż cztery medale,
w tym trzy złote zdobył Wojciech Kotowski. Po trzy złote krążki sięgnął z kolei Cezary Kępa. Na podium
w Castellon de la Plana stawali również m.in.: Jan Ćwikliński, Radosław Rogoziński i Anna Karwowska. Wysoka forma to efekt przygotowań, które prowadził pochodzący z Wałcz i pracujący w szczecińskim Centrum Kształcenia Sportowego trener polskiej kadry Sławomir Juszkiewicz.

Znakomita postawa naszych reprezentantów zostanie doceniona przez władze samorządu województwa. Członek Zarządu Województwa Stanisław Wziątek zarówno pogratuluje sportowcom wyników, jak wręczy im nagrody. W poniedziałkowym spotkaniu udział zapowiedzieli także: prezes Zachodniopomorskiego WOPR Apoloniusz Kurylczyk i dyrektor CKS Maciej Parobczy.

Spotkanie z medalistami ME w ratownictwie wodnym

Poniedziałek, 29 listopada 2021 roku, godzina 13

Szczecin, Sejmik Województwa, Sala Sesyjna, ul. Mickiewicza 41

 

Biuro Prasowe

Łukasz Jucha

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

To top