22-10-2015 » Powiat i region, Wolin

Woda w gminie Wolin niezdatna do spożycia- Kto zatruł wodę w gminie Wolin

Z informacji jakie ukazały się w niektórych miejscowościach gminy Wolin wynika, że w Sierosławiu, Łojszynie, Łuskowie. Korzęcinie, i Jarzębowie woda nie nadaje się do picia. Komunikat w tej sprawie jest lakoniczny. W Komunikacie czytamy “Informuje się mieszkańców miejscowości Sierosław, Łojszyno, Łuskowo, Korzęcin, Jarzębowo, że z uwagi na stwierdzoną obecność escherichia coli oraz bakterii grupy coli w wodzie dostarczanej mieszkańcom, woda nie może być wykorzystywana do picia i na potrzeby gospodarcze do odwołania. Woda może być wykorzystywana jedynie do celów W.C.
W związku z powyższym, woda dla mieszkańców będzie dostarczana w cysternach. Informacja o miejscu i godzinie dostawy wody, dostępna pod tel. 509 742 605″
Na próżno szukać na ten temat informacji na oficjalnej stronie Gminy Wolin. BIP Wolina jest od dawna nieaktualny. Nie które działy nie były ruszane od 2007 roku!!!
Idą wybory a ostatnie zarządzenie wydano 20 sierpnia i dotyczy Ono referendum ogólnokrajowego zarządzonego na 6 września 2015r.
Czyżby CBA zatrzymało głównego specjalistę od komputerów w Wolinie? Zgodnie z BIP funkcję Sekretarza w dalszym ciągu pełni Roman Pawłowski.
Na szczęście komunikat o skażeniu wody można znaleźć na BIP Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Wolinie. Ale by znaleźć adres tej strony to już trzeba się sporo na trudnić. Mieszkańcy wymienionych w komunikacie miejscowości nie mogą korzystać z wody. By zaopatrzyć się w wodę muszą dzwonić do zakładu. Dziwne zasady zabezpieczenia mieszkańców tych miejscowości w wodę wprowadzają władze Wolina. A co mają zrobić Ci mieszkańcy którzy telefonów nie mają?
Skażenie wody w tych miejscowościach to nie przypadek. Pisaliśmy na łamach naszej gazety Pomorzanin i na portalu echokamienia.pl o zrzucie nieczystości do Cieśniny Dziwna. Kontrola ze Szczecina która została przeprowadzona po naszym zawiadomieniu potwierdziła nasze zarzuty. Były kary finansowe, była radosna twórczość Burmistrza. Który w krótkim czasie ogłosił swój sukces i jako Jasiewicz Burmistrz w pół roku zrobił to co Jasiewicz Dyrektor MZGKiM nie zrobił przez dwadzieścia lat. Obecna sytuacja i stan wody w wymienionych miejscowościach dowodzi, że rzekomy sukces Burmistrza to “pic na wodę fotomontaż”. Pisaliśmy już po kontroli i pseudo sukcesach Burmistrza o miejscach gdzie dalej ścieki spływają do Cieśniny. Trasa spływu Cieśniny Dziwna dziwnym trafem biegnie wzdłuż wszystkich wymienionych miejscowości. Coś mi tu brzydko pachnie Panie Burmistrzu. Czyżby dzisiejsze zatrucie wody Świadczy, że jest coś na rzeczy.
Burmistrz Jasiewicz świeci w gminie Wolin z licznych plakatów rozwieszonych po wszystkich miejscowościach. Plakaty widać z daleka, w przeciwieństwie do komunikatów, które giną w tle plakatów burmistrza. Ale co tam życie czy zdrowie “plebsu”. Kampania ważniejsza od nich.
Mam nadzieję, że do świadomości mieszkańców Wolina fakty te wreszcie przemówią. A poczekajmy i zobaczymy co z tym faktem zrobią stosowne służby. Po 25 października w Polsce mogą zajść zmiany. i Trzeba będzie zdać sprawozdanie z całokształtu pracy.

Waldemar Taranowicz

PS. Zapraszamy do listopadowego wydania gazety Pomorzanin. W tym numerze pokażemy szerszą relację na ten temat i przedstawimy więcej faktów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *