06-04-2016 » Powiat i region

Wizyta premier Beaty Szydło w Szczecinie

Wojewoda zachodniopomorski Piotr Jania towarzyszył 4 kwietnia 2016 r. premier Beacie Szydło podczas jej wizyty w Szczecinie. Pani premier odwiedziła m.in. Europejskie Centrum Szkolenia LNG w Akademii Morskiej w Szczecinie.

Premier Beata Szydło w Szczecinie stwierdziła, że sprawy gospodarcze są priorytetowe dla rządu, dlatego powstał kompleksowy program „Gospodarka+”, który opiera się m.in. na planie odpowiedzialnego rozwoju. Jednym z jego elementów jest reindustrializacja, która będzie dotyczyła także przemysłu stoczniowego. Premier, przywołując przykład Autosanu w Sanoku, który dzięki wsparciu Ministerstwa Obrony Narodowej został uratowany, stwierdziła, że widzi możliwość, realizowania przez rząd potrzebnych zakupów w polskich stoczniach. Jak poinformowała szefowa rządu, kolejnymi elementami programu „Gospodarka+” będzie też program mieszkaniowy i odbudowa polskiego górnictwa.

– Chcemy, aby polska myśl technologiczna była wykorzystywana w polskiej gospodarce- mówiła pani premier podczas spotkania z dziennikarzami.

Premier Beata Szydło przyjechała do Szczecina po to, by rozmawiać o tym, żeby to miasto znowu stało się sercem polskiego przemysłu stoczniowego. Mówiąc o sektorze stoczniowym stwierdziła, że chce aby ta gałąź przemysłu była jednym z naszych fundamentów, filarów polskiej gospodarki. Jak dodała, gospodarka powinna była oparta na współpracy poszczególnych resortów i tworzyć dobre podstawy do działalności przedsiębiorców.

– Mam ogromną satysfakcję, że w tak krótkim czasie udało się przygotować projekt ustawy, który będzie przyjmowany przez rząd – mówiła premier o ustawie stoczniowej. Jednocześnie podziękowała za zaangażowanie w jej przygotowanie Markowi Gróbarczykowi, ministrowi gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej oraz Pawłowi Szałamasze, ministrowi finansów.

Dzięki wprowadzeniu ustawy możliwe będzie stworzenie odpowiednich warunków do funkcjonowania przedsiębiorców. Jak poinformowała premier, wsparcie będzie skierowane zarówno do podmiotów, które obecnie inwestują i prowadzą działalność w przemyśle stoczniowym, jak i dla nowych firm.

– Wierzę, że w krótkim czasie uda nam się ten projekt zrealizować i będziemy mogli cieszyć się, że stocznie tętnią życiem i jesteśmy krajem, które jest w czołówce państw produkujących statki – powiedziała Beata Szydło. Ponadto zaznaczyła, że równie ważnym elementem gospodarki jest żegluga śródlądowa, która również będzie wspierana i rozwijania przez polski rząd.
ZUW

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *