Wizjonerzy, artyści, przedsiębiorcy – moc kreatywności na konferencji Design

Inspirujące prezentacje, mnóstwo pozytywnej energii, przymiarki do wspólnych projektów – konferencja zorganizowana przez marszałka województwa dla zachodniopomorskich przedsiębiorców przyciągnęła znakomitych gości i zaowocowała ciekawymi inicjatywami. – Dzięki wam stawiamy kolejne kroki na drodze do zmiany rzeczywistości gospodarczej Pomorza Zachodniego. W branży kreatywnej the sky is the limit – mówił Olgierd Geblewicz.

 W świat innowacji, nowoczesnego designu, mody i architektury prowadził efektowny ledowy tunel zainstalowany na dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. W środę wieczorem przeszło nim kilkuset gości, a sale Opery wypełniły inspirujące przemowy, fascynujące pokazy, futurystyczne meble, sceniczne kostiumy. O tym, jak mogą wyglądać miasta przyszłości, opowiadał prof. Carlo Ratti, włoski architekt – wizjoner, dyrektor Senseable City Lab w Massachusetts Institute of Technology (MIT). Najlżejsze krzesło świata i inne fascynujące projekty „dmuchanych” mebli przedstawił Oskar Zięta, absolwent Politechniki Szczecińskiej (2000), twórca innowacyjnej technologii obróbki stali (FiDU – Freie Innendruck Umformung – „formowanie ciśnieniem wewnętrznym”). Tajemnice branży modowej i wyboistą drogę do sukcesów wspominali Gosia Baczyńska i Robert Kupisz. Kto nie wierzy, że w wieku 32 lat można zmienić zawód, a po czterdziestce ujawnić kolejne talenty i zawojować świat haute couture – koniecznie powinien ich posłuchać. Do tego, że w projektowaniu najważniejsze są emocje, przekonywali Ewa Bochen i Maciej Jelski z Kosmos Project. Znają ich już w Paryżu, Mediolanie, Pradze, a od dwóch lat ten szczecińsko-warszawski duet zasila swoją energią i kreatywnością także Akademię Sztuki.

Wybitni projektanci i architekci przyjechali do Szczecina na zaproszenie Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza. .

To jest wieczór tyleż wyjątkowy, co nieprzypadkowy. Bo to jest wieczór, który dla mnie jako włodarza regionu i całego urzędu marszałkowskiego, jest kolejnym krokiem w drodze do zmiany gospodarczej Pomorza Zachodniego – mówił Olgierd Geblewicz.

Marszałek przypomniał, że jeszcze kilkanaście lat temu województwo zachodniopomorskie zmagało się z rekordowo wysokim bezrobociem i zapaścią lokalnej gospodarki. Przeszło jednak udaną transformacją – świetnie rozwijają nowe branże, m.in. związane z energią odnawialną, ale też sektor e-commerce czy ICT.

– I coraz śmielej rozwijają się – co mnie bardzo cieszy – tak zwane przemysły kreatywne. Czyli takie, gdzie dzięki zmysłowi przedsiębiorczości w połączeniu z talentem, jakim jest kreacja, design, szeroko pojęta sztuka – potrafimy przebijać sufity w gospodarce. The sky is the limit. Tylko to nas ogranicza. Mamy w regionie coraz więcej przedsiębiorców, którzy w ten sposób podchodzą do wyzwań gospodarczych. Dzięki talentowi do kreacji, do innowacji. Chcemy to wspierać, chcemy to stymulować – zapewnił Olgierd Geblewicz.

Więcej informacji, relacja z wydarzenia i zdjęcia:

https://www.wzp.pl/biuro-prasowe/biuro-prasowe/aktualnosci/wizjonerzy-artysci-przedsiebiorcy-moc-kreatywnosci-na-konferencji-design

 

 

 

 

To top