Wielkanocne warsztaty plastyczne w miejskiej bibliotece publicznej

5 i 6 kwietnia 2023 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbyły się „Wielkanocne warsztaty plastyczne”. Zajęcia, które odbyły się w środowe popołudnie dedykowane były dzieciom i młodzieży, natomiast te w czwartkowy poranek skierowaliśmy do seniorów. W zajęciach uczestniczyli członkowie Środowiskowego Domu Samopomocy w Międzyzdrojach wraz z opiekunami oraz członkowie Klubu Senior + Międzyzdroje prowadzony przez Polskie Stowarzyszenie Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

W świątecznej atmosferze nasi goście tworzyli kolorowe pisanki ze styropianu ozdabiając je wielokolorowymi elementami zdobniczymi. Kolorowe elementy jak cekiny, wstążki, ozdobne koraliki czy kwiatki sprawiły, że stworzone prace były efektowne i oryginalne. Wielkanocne jajka czy zające przyozdobione sznurkiem i tasiemkami wymagały nie lada wysiłku. Efekty pracy były jednak znakomite. Tworzyliśmy także baranki wielkanocne z papieru tekturowego, przyozdabiając je włóczką, kolorowym filcem oraz popcornem. Uczestnicy wykonywali również świąteczne ozdoby własnego pomysłu. Każdy z przybyłych gości dekoracje, którą stworzył mógł zabrać do domu, aby wprowadzić świąteczny klimat. Wszyscy biorący udział w zajęciach na zakończenie warsztatów zrobili wspólne zdjęcie ze swoimi pracami. Miłą niespodzianką dla bibliotekarzy były upominki, które otrzymali od uczestników wielkanocnych warsztatów plastycznych i przybyłych gości.

Część materiałów plastycznych na warsztaty zakupił Ośrodek Pomocy Społecznej w Międzyzdrojach w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2023 r. na działania profilaktyczno – rozwojowe dla dzieci i młodzieży realizowane przy Bibliotece w Międzyzdrojach.

To top