Wiceminister zdrowia: Dziś mamy ponad 8 tys. nowych zakażeń koronawirusem. Prawie 40 proc. mniej niż tydzień temu – 28-04-2021 r.

Nowych zakażeń koronawirusem codziennie ubywa i to jest dobra wiadomość, którą możemy przekazać Polakom – mówił w Polskim Radiu wiceminister zdrowia. Jednocześnie Waldemar Kraska poinformował o najnowszych danych dotyczących liczby zakażeń COVID-19 w Polsce. Oficjalne dane Ministerstwo Zdrowia poda o godz. 10.30.

Foto: Przemysław Piątkowski / PAP

Dzisiaj mamy ponad 8 tys. (nowych zakażeń), czyli widzimy tę tendencję spadkową, to jest prawie 40 proc. niż tydzień temu. Widzimy, że tych nowych zakażeń codziennie ubywa i to jest dobra wiadomość, którą możemy przekazać Polakom – poinformował Kraska. Dla porównania, przed tygodniem w Polsce odnotowano 13 tys. 926 nowych zakażeń koronawirusem i 740 zgonów.

Wiceszef MZ podkreślił też, że codziennie zmniejsza się ilość hospitalizowanych osób z powodu zakażenia koronawirusem. – W ciągu ostatniej doby mniej o ponad 1,3 tys. łóżek w polskich szpitalach było zajętych przez pacjentów z COVID-19, także prawie o sto respiratorów (mniej) – przekazał Kraska. Dodał, że w szczycie trzeciej fali epidemii ponad 11,5 tys. razy dziennie karetki pogotowia wyjeżdżały do pacjentów, a teraz jest 8,5 tys. wyjazdów dziennie.

Kraska mówił również, że liczba zgonów jeszcze utrzymuje się na dość dużym poziomie, ale także systematycznie spada.

Zmiana obostrzeń w Polsce. Dziś konferencja

Dziś odbędzie się konferencja ministra zdrowia, na której będzie on mówił o tym czy w Polsce po raz kolejny złagodzona zostanie część obostrzeń. Wiadomo, że o godzinie 10 zbierze się Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego, który ma przedyskutować wątpliwości. Niedługo później Adam Niedzielski ma wystąpić na konferencji. Dokładna godzina rozpoczęcia konferencji nie jest jeszcze znana.

Zapraszamy do śledzenia relacji z konferencji w Onecie

Ruszyły zapisy na szczepienia dla części 30-latków

Przypominamy, trwa zapisywanie na szczepienie przeciwko COVID-19. Od dzisiaj na szczepienie mogą się zapisywać osoby w wieku 42 i 43 lat. Równocześnie mogą to robić osoby w wieku 30-39 lat, które na początku roku zadeklarowały chęć otrzymania szczepionki. Ten przywilej przypadł dla grupy ok. 400 tys. osób. Otwarcie tak dużej rejestracji wiązało się często z kłopotami technicznymi strony pacjent.gov.pl. I tym razem nie obyło się bez problemów.

Powiat Kamieński

Liczba chorych 11
Liczba na 10 tys. 2,35
Wszystkie przypadki Śmiertelne 0
W tym na wskutek Covid 0
W tym choroby współistniejące 0

 

Powiat Gryficki

Liczba chorych 16
Liczba na 10 tys. 2,67
Wszystkie przypadki Śmiertelne 3
W tym na wskutek Covid 3
W tym choroby współistniejące  0

 

Miasto Szczecin

Liczba chorych 110
Liczba na 10 tys. 2,74
Wszystkie przypadki Śmiertelne 4
W tym na wskutek Covid 0
W tym choroby współistniejące 4

 

Powiat Świnoujście

Liczba chorych 13
Liczba na 10 tys. 3,18
Wszystkie przypadki Śmiertelne 0
W tym na wskutek Covid 0
W tym choroby współistniejące 0

Więcej informacji – https://www.gov.pl/web/koronawirus/wykaz-zarazen-koronawirusem-sars-cov-2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

To top