02-03-2016 » Powiat i region

Wiatr i Woda – Pomorze Zachodnie na targach

Pomorze Zachodnie od lat uchodzi za doskonałe miejsce do uprawiania sportów wodnych. Nie może więc zabraknąć zachodniopomorskiej oferty podczas warszawskich targów Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR I WODA, które odbędą się w dniach 10-13 marca 2016 roku.

Będzie to już 28 edycja imprezy, podczas której spotykają się przedstawiciele branży oraz miłośnicy sportów wodnych i rekreacji z Polski i z zagranicy.

To okazja by poznać nowości sprzętowe – od pięknych jachtów żaglowych, luksusowych łodzi motorowych, pontonów, skuterów wodnych itp., – po akcesoria i odzież żeglarską, silniki, sprzęt asekuracyjny i ratunkowy, instrumenty do nawigacji i elektronikę jachtową. Swoje oferty zaprezentują też wodne szlaki turystyczne, czartery, akweny żeglarskie, mariny oraz ciekawe miejsca do uprawiania sportów wodnych.

W tym gronie nie może zabraknąć Województwa Zachodniopomorskiego. Pokażemy to, co mamy najlepszego – Zachodniopomorski Szlak Żeglarski. To unikatowy w skali Europy produkt turystyczny, obejmujący ponad 30 marin. Ich usytuowanie na Odrze, j. Dąbie, Zalewie Szczecińskim oraz wzdłuż wybrzeża Bałtyku to możliwość łączenia żeglarstwa śródlądowego z morskim. Nowoczesna infrastruktura żeglarska i okołoturystyczna, walory przyrodnicze oraz mnogość atrakcji turystycznych i imprez kulturalnych przyciągają na szlak turystów z całego świata – szczególnie z Polski, Niemiec i Skandynawii. Od początku inwestycji z roku na rok notuje się o ok. 30 proc. wzrost liczby turystów, która w 2013 osiągnęła ponad 70 tys.

Województwo podczas targów reprezentować będzie Lokalna Organizacja Turystyczna Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego, zrzeszająca 10 partnerów z Pomorza Zachodniego.

ZUW

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *