Wesołe kamieńskie emeryckie powitanie Wiosny

Kamieńscy emeryci i renciści zawsze pamiętają o różnych uroczystościach czy szczególnych dniach w danym roku. Nie inaczej było dzisiaj, kiedy rozpoczęła się kalendarzowa Wiosna. Spotkali się gremialnie wraz z wieloma kuracjuszami z miejscowego uzdrowiska na tzw. „dzikiej plaży”, by świętować odejście zimy i powitać wiosnę.

Gorąca grochówka, ciepłe napoje, odpowiednio rozgrzewały wszystkich w tę raczej nieprzychylną, popołudniową aurę. Ludzie Jesieni Życia są jednak twardzi i wcale im nie straszna niepogoda czy deszcz. Świetnie się bawili w plenerze nad wodami Dziwny przy fajnie puszczanej muzyce serwowanej przez Sławka i Adama, członków zespołu emeryckiego „Relax”.

Imprezę na krótko zaszczycił burmistrz miasta, Stanisław Kuryłło, który nadmienił, że teren „dzikiej plaży” już od tego roku będzie zmieniał swoje oblicze, co spotkało się z aprobatą emeryckiej braci, którzy jako żywo pamiętają lata 80 – te minionego wieku, kiedy w tym miejscu istniała kąpielisko i plaża.

Jak zwykle, była to fajna zabawa, przede wszystkim w pełni integracyjna. I jak zapewnia szef kamieńskich emerytów i rencistów, nowy zarząd wybrany pod koniec minionego roku, intensywnie myśli nad różnego rodzaju formami dla umilenia, rozweselenia swoich podopiecznych. Taka impreza jak „Powitanie Wiosny” to jeden ze zwiastunów kilkunastu w przyszłości imprez o których będzie na pewno głośno.

Miwa

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *