Wernisaż wystawy malarstwa Ludmiły Sabadini pt. „Emocjami malowane”.

W dniu 9 października 2020 r. w Galerii Stare Muzeum Wolińskiego Parku Narodowego odbył się wernisaż wystawy malarstwa Ludmiły Sabadini pt.„Emocjami malowane”.
Zaproszonych gości powitali Dyrektor Wolińskiego Parku Narodowego dr Piotr Daniszewski oraz Główny Specjalista ds. Udostępniania Parku i Edukacji mgr Elżbieta Waliszewska – Lorent.

Prezes Stargardzkiego Stowarzyszenia Miłośników Sztuk Plastycznych „BRAMA” – Ludmiła Sabadini pokazała swoje malarstwo, pełne kobiecych, kocich i abstrakcyjnych motywów.

Sama malarka mówi o sobie: „Przelewam na płótno to co w danej chwili mi w „duszy gra”. Ulotne, nieuchwytne myśli, uczucia, wrażenia, to czego nie potrafię nazwać, zamknąć w kształt. Barwę dyktuje mi podświadomość, gest decyduje o formie, obraz rodzi się w trakcie tworzenia, bez wcześniejszych projektów. Absolutnie nie chciałabym odpowiadać na pytanie „co autor miał na myśli” ponieważ moim założeniem jest aby każdy oglądający moje obrazy za pomocą własnej wyobraźni był niejako ich współtwórcą, odbierając własne emocje i skojarzenia. Dla mnie istotą malarstwa jest właśnie pokazywanie tego czego oczy nie widzą”.
Artystka inicjuje i organizuje warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży oraz plenery malarskie w kraju i za granicą. Uprawia grafikę warsztatową i użytkową, jednak Jej pasją jest malarstwo. Posługuje się różnymi technikami malarskimi odpowiednimi do sposobu realizacji swoich prac. Jej prace znajdują się w zbiorach osób prywatnych i instytucji w : Niemczech, Francji, Rosji, Anglii, Szwajcarii i oczywiście w Polsce.
Wystawa prezentowana będzie w Galerii Stare Muzeum do dnia 15 stycznia 2021 r. Wstęp do Galerii odbywa się w ramach biletu do Muzeum Przyrodniczego Wolińskiego Parku Narodowego.

WPN

To top