Weekendowe starty zawodników Klubu Biegacza Kamień Pomorski

W miniony przedłużony weekend listopadowy członkowie Klubu Biegacza Kamień Pomorski uczestniczyli w wielu imprezach biegowych w Polsce i zagranicą.

A wszystko zaczęło się w sobotę, kiedy ponad 20 klubowiczów stawiło się na zakończeniu piątej edycji Dziwnowskiej Ligi Biegowej, które odbyło się w Międzywodziu, na terenie Kompleksu Marena Wellness&Spa.

Na samym początku odbył się bieg rekreacyjny na dystansie 5 kilometrów, który kończył zmagania w dziwnowskiej znanej już Lidze Biegacza.

W obecnym roku zawodnicy mogli wystartować w 10 biegów zaliczanych do klasyfikacji końcowej. 28 osób spełniło warunki; wzięło udział w przynajmniej pięciu różnych biegach. Łącznie w biegach udział wzięło 72 klubowych amatorów zdrowego trybu życia.

Zwycięzcą DLB tego roku został Arkadiusz Borysiuk (KB Kamień Pom.). Na drugim miejscu sklasyfikowany został Robert Derda (TT Szczecin), a na trzeciej Przemysław Troszczyński (Bracia Troszczyńscy Łukęcin).

Najszybszą kobietą została Dorota Kowalska (KB Kamień Pom.). Drugie miejsce zajęła Anna Centkowska – Derda (Świnoujście), zaś trzecie – Joanna Paczyńska (Goleniów).

W klasyfikacji rodzinnej zwyciężyli: Anna Centkowska – Derda i Robert Derda przed Dorotą i Zdzisławem Kowalskimi. Na trzecim miejscu rywalizację rodzinną ukończyli Jolanta i Grzegorz Materka.

Dzień później, a więc w niedzielę 10 listopada, trójka kamieńskich klubowiczów, w składzie Anna Sidorkiewicz, Dorota Kowalska oraz Zdzisław Kowalski, wystartowała w dalekiej Grecji,w tamtejszym 37 Athens Marathon. The Authentic.

W biegu udział wzięło ponad 16 tysięcy biegaczy z całego świata, a wśród nich 605 reprezentantów naszego kraju.

Jak tłumaczą zawodnicy KB Kamień Pomorski „Trasa nie służyła do bicia rekordów, gdyż trzeba było mierzyć się z licznymi podbiegami, które okalały Ateny”. Sam finisz umiejscowiony był na przepięknym stadionie panateńskim.

Mimo wielu trudności najszybciej do mety dobiegły nasze panie, które potrzebowały na pokonanie bardzo wymagającej trasy 4 godzin 11 minut i 52 sekund, co pozwoliło Ani uplasować się na 5059 miejscu, a Dorocie na 5060 miejscu.

W kategorii wiekowej wśród Polek, Dorota zajęła I miejsce!, a Ania sklasyfikowana została na miejscu czwartym! Natomiast nasz rodzynek, czyli Z. Kowalski, tuż przed startem zmagał się z lekkim urazem, który nie pozwolił na osiągnięcie lepszego wyniku niż 4 godzin i 50 minut. To ostatecznie pozwoliło mu się uplasować na 9331 miejscu.

W świąteczny poniedziałek odbyły się biegi w ramach 101 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Zawodnicy KB Kamień Pomorski startowali w Goleniowie, Gdyni, Poznaniu oraz w Świerznie.

W Poznaniu w ramach Biegu Niepodległości Run Poland 2019, wśród ponad 15.000 zawodników, znaleźli się Mirosław Firlik oraz Grzegorz Stępniak, którzy wraz z rywalami mieli do pokonania dystans 10 km. Grzegorz na pokonanie tej ciekawej trasy potrzebował 47 minut 43 sekundy, natomiast Mirosław Firlik trasę pokonał w czasie 49 minut i 24 sekund.

Z kolei w Goleniowie, w ramach XXXI Goleniowskiej Mili Niepodległości udział wzięło 655 zawodników. Wśród nich kamieńscy klubowicze, Waldemar Brząkała oraz Jacek Jarema, którzy spokojnie uporali się z dystansem.

W Biegu Niepodległości Gdynia 2019 wystartował Arkadiusz Borysiuk, który rywalizował w stawce 4.000 uczestników. Na pokonanie trasy potrzebował 36 minut i 9 sekund, a to ostatecznie pozwoliło mu się uplasować na dobrym, 37 miejscu.

Ostatnią, dość liczną grupę tworzyli zawodnicy, którzy wybrali się do Świerzna, gdzie punktualnie o godzinie 12:00 rozpoczęło się świętowanie Niepodległości na sportowo w ramach VII Świerznowskiego Biegu Niepodległości im. Janusza Lichta.

Na podstawie info. wł Miwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *