08-05-2018 » Powiat i region

Wędkarskie zmagania osób z niepełnosprawnością

Kontakt z drugim człowiekiem, realizacja własnych pasji i dobra zabawa to czynniki, które korzystnie wpływają na funkcjonowanie osób z niepełnosprawnością intelektualną. „XV Zawody Spławikowe Warsztatów Terapii Zajęciowej o Mistrzostwo Województwa Zachodniopomorskiego” to dobra okazja do aktywizacji tych osób i rozwoju ich zainteresowań. Wędkarskie rozgrywki, które wspiera Samorząd Województwa, odbędą się w dniach 23-24 maja br. w Dźwirzynie, natomiast 25 maja nastąpi uroczyste podsumowanie imprezy oraz rozdanie nagród.  

W zawodach wezmą udział osoby z niepełnosprawnością intelektualną i zaburzeniami psychicznymi, zamieszkujące województwo zachodniopomorskie. Uczestnicy to dorośli, którzy mają zainteresowania wędkarskie, często należący w swoich placówkach do sekcji wędkarskich.  Zawodnicy, na czas sportowych zmagań, zostaną zakwaterowani w domkach campingowych w Stanicy Wodnej w Dźwirzynie. Na 2-dniowe, majowe mistrzostwa przewidziane są m.in. konkursy na największą i najcięższą rybę, dyskoteki, a także rzut kulą zanętową i błystką. Wieczory będą umilać integracje przy ognisku oraz pieczenie kiełbasek.

Najważniejszym celem, dla którego organizowane są zawody, jest zbudowanie wizerunku osoby z niepełnosprawnością jako człowieka otwartego na innych, nawiązującego nowe znajomości, realizującego swoje pasje i marzenia. W trakcie tych kilku dni uczestnicy będą mogli też nawiązać nowe przyjaźnie i poczuć akceptację ze strony społeczeństwa.

Impreza organizowana jest przez Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Kołobrzegu. Dofinansowanie zawodów przez Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego, w kwocie 10 tys. zł, wpisuje się w zadania ujęte w Programie Współpracy Województwa Zachodniopomorskiego z organizacjami pozarządowymi na rok 2018.

Biuro Prasowe

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *