We wtorek 4 stycznia 2022 r. zmarł Kazimierz Stanisław Libucki

Z wielkim smutkiem informujemy o śmierci naszego Kolegi, Przyjaciela, wieloletniego lekarza garnizonu Wojskowego w Dziwnowie oraz lekarza Przychodni Zdrowia w Dziwnowie Kazimierza Libuckiego. Nasz kolega odszedł na wieczną wachtę we wtorek 4 stycznia w Łodzi, dokąd niedawno przeniósł się z Dziwnowa.

Kazimierz Libucki trafił do Dziwnowa w 1973 roku jako oficer lekarz do I Batalionu Szturmowego (Czerwonych Beretów) na funkcję lekarza zabezpieczenia medycznego kompanii płetwonurków. W trakcie służby wojskowej był Starszym Lekarzem Garnizonu Dziwnów. Służbę wojskową zakończył w stopniu majora. Po odejściu z Wojska przez wiele lat pracował w Przychodni Zdrowia w Dziwnowie. Pełnił dyżury w Pogotowiu Ratunkowym w Kamieniu Pomorskim. Był dobrze znany wszystkim mieszkańcom Dziwnowa, służył im pomocą nawet wtedy kiedy chorował, nie opuścił stanowiska i po krótkiej przerwie powrócił do pracy. O zaufaniu mieszkańców gminy Dziwnów do Libuckiego jako lekarza i społecznika świadczy choćby fakt, że przez długi czas w latach 1990-2002 wybierany był na Radnego Gminy Dziwnów I, II i III kadencji. W latach 1990 -1991 pełnił funkcję Przewodniczącego Rady Gminy. W wyborach samorządowych w dniu 10 grudnia 2006 roku został wybrany na funkcję Burmistrza Dziwnowa V kadencji. Funkcję tą pełnił do 31 stycznia 2007 r. Odszedł z tej funkcji na swój wniosek. Zrezygnował z stanowiska Burmistrza, gdyż wolał wrócić do leczenia dziwnowskiej społeczności.

Jako lekarz pracował w Dziwnowskiej Przychodni do sierpnia 2020 r, Po zakończeniu pracy, wspólnie z żoną wyjechali do Łodzi, gdzie mieszkali ich córka Monika i syn Andrzej.

Cześć jego Pamięci

Wyrazy współczucia dla Rodziny Kazimierza Libuckiego składają koledzy z Garnizonu Dziwnów i przyjaciele.

 

To top